reklama

reklama

reklama

/>

"Polityczny Ring" w Galerii Korona

"Polityczny Ring" w Galerii Korona

Czy da się zebrać kilkunastu kandydatów do Parlamentu Europejskiego w jednym miejscu? Oczywiście, że się da. W sobotę w Galerii Korona w Kielcach odbyła się druga już debata pod nazwą „Polityczny Ring”. Emocji, jak w meczu bokserskim, nie brakowało. Telewizja Świętokrzyska objęła wydarzenie patronatem medialnym. Gości powitał prezes Telewizji Świętokrzyskiej, Andrzej Kazanowski.

Lotnisko w Obicach, bezrobocie wśród młodych, bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju oraz na wiele innych tematów rozmawiali w sobotę w Politycznym Ringu kandydaci do Parlamentu Europejskiego. Szesnastka śmiałków z ośmiu komitetów wyborczych. Wszyscy chcieli przekonać mieszkańców regionu do swoich racji.

Nie brakowało emocji również wśród oglądających debatę mieszkańców regionu, były gwizdy, krzyki, duże kontrowersje wzbudzały wystąpienia Małgorzaty Marenin – kandydatki Twojego Ruchu do Europarlamentu, ale nie tylko. Lewica atakowała Solidarną Polskę, że ta manipuluje ustami Beaty Kempy tematyką gender.

Debatę podzielono na trzy części. W dwóch pierwszych uczestnicy musieli w parach odpowiadać na pytania wylosowane, a także te, które zadawała publiczność. Właśnie ta możliwość miała zachęcić mieszkańców do czynnego udziału w debacie i wyborach.

Przez cały czas trwania debaty widzowie mogli wysyłać sms-y, głosując na swoich faworytów. Pierwsze miejsce zajął ponownie europoseł Solidarnej Polski, Jacek Włosowicz. Na kolejnym miejscu uplasował się obecny europarlamentarzysta Platformy Obywatelskiej, Bogusław Sonik. Obydwaj kandydaci byli zadowoleni z przebiegu debaty, chwalili podobne inicjatywy.

Cóż, teraz już tylko dni dzielą nas od europarlamentarnych wyborów. Wyniki trudno przewidzieć. Na razie są obawy o niską frekwencję, wielu potencjalnych wyborców jest również niezdecydowanych, na kogo głosować.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych