reklama

reklama

 

/>

Mistrz Europy Karol Skowerski zwycięzcą XV Memoriału Szczepana Różyckiego – INDUSTRIA Grand Prix Gór Świętokrzyskich w Bilard . Fotel dla syna Mistrza Polski

Mistrz Europy Karol Skowerski zwycięzcą XV Memoriału Szczepana Różyckiego – INDUSTRIA Grand Prix Gór Świętokrzyskich w Bilard . Fotel dla syna Mistrza Polski Mistrz Europy Karol Skowerski zwycięzcą XV Memoriału Szczepana Różyckiego – INDUSTRIA Grand Prix Gór Świętokrzyskich w Bilard . Fotel dla syna Mistrza Polski

Wczoraj w Kieleckiem Centrum Bilardowym odbyła się siódma edycja Industria Grand Prix Gór Świętokrzyskich w Bilard 2023. Impreza wyjątkowa ponieważ był to jednocześnie już XV Memoriał Szczepana Różyckiego. Organizowany wspólnie przez Stowarzyszenie oraz rodzinę tragicznie zmarłego Szczepana turniej również w tym roku ponownie gościł wspaniałych zawodników i znakomitych gości.

Imprezę otworzył prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Sportowego Grzegorz Kędzierski podkreślając bardzo ważną kwestię jaka ma być zwrócenie wszystkich uwagi na pijanych kierowców i powstrzymanie ich od  jazdy „na podwójnym gazie” co może uchronić od wielu tragedii. Przypomnieć bowiem tutaj należy, że Szczepan zginął potrącony przez pijanego kierowcę. Podziękował również wszystkim za obecność i podkreślił nie tylko wyjątkowość imprezy, ale przyjacielską atmosferę jaka panuje w bilardowej rodzinie w Kielcach już od blisko 30 lat. Brat Szczepana Marcin Różycki dziękując za obecność tak wielu osób i zawodników podziękował też dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Kielcach oraz rodzicom za zaangażowanie w rozwoju pierwszej w Polsce klasy o profilu bilardowym i życzył obecnym jej wychowankom wytrwałości w dalszym rozwoju swojej pasji.

Jeszcze przed pierwszymi partiami wielkie emocje towarzyszyły losowaniu specjalnej nagrody jakim był fantastyczny fotel ufundowany przez Rezino Radka i Przemka Ciosków, a który wylosowany został wśród wszystkich juniorów biorących udział w rywalizacji. Szczęście dopisało Szymonowi Turkowskiemu, który nie krył radości z wygranej.

Potem była już tylko rywalizacja przy stołach do której przystąpiło 54 zawodniczek i zawodników z Rzeszowa, Stalowej Woli, Krakowa, Warszawy, Końskich, Starachowic, Jaworzna, Sosnowca, Ukrainy i Kielc. Zwycięzcą po ponad 14 godzinach gier został mistrz Europy i wielokrotny mistrz Polski Karol Skowerski pokonując w finale wicemistrza Europy juniorów Jeremiego Nowaka 5-2 ( obaj Nosan Kielce). Na najniższym stopniu podium stanęli Nikita Rudenko z Ukrainy  oraz Tomasz Sadlik ( Trójkąt Rzeszów ) . Tu za podium na piątym miejscu zawody zakończyli Andrzej Baliś ( Kraków ) Michał Turkowski, Jan Niewęgłowski, Jakub Chrobot ( wszyscy Nosan Kielce)  

W imprezie w ramach akcji Pijany Kierowca Zabił Mojego Przyjaciela – Bilard To styl Życia wspartej przez Fundacja Agencję Rozwoju Przemysłu wzięły udział najmłodsze dzieci z młodzież. Uczestnicy otrzymali bezpłatny posiłek, a dodatkowo p. Teresa i Andrzej Różyccy zafundowali wszystkim owoce. W imieniu Zarządu Stowarzyszenia i rodziny serdecznie dziękujemy za obecność i wspaniale spędzony czas. Dziękujemy również partnerom i sponsorom : INDUSTRIA, Fundacja ARP, REZINO, TVSPORTSPL, Puchary Expert, Różyccy.

Do zobaczenia za rok  i pamiętajcie: Pijany Kierowca Zabił Naszego Przyjaciela i zróbmy wszystko aby nie tracić więcej przyjaciół !

 

Źródło: Grzegorz Kędzierski

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych