reklama

reklama

 

/>

reklama

 

/>

Nosan Kielce rozpoczyna walkę o awans

 Nosan Kielce rozpoczyna walkę o awans Nosan Kielce rozpoczyna walkę o awans

Od czwartku do soboty w Galerii Echo w Kielcach rozegrany zostanie ostatni zjazd zasadniczej rundy Bilardowej Ekstraklasy 2023. Zespół Nosanu Kielce prowadzony przez marka Marcinkowskiego czekają trzy ważne spotkania. W czwartek rywalem będzie walcząca o każdy punkt drużyna Metal Fach LP Sokółka. W piątek zawodnicy z Kielc zagrają z Fair Play Jaworzno prowadzonej przez byłego trenera Nosanu Bogdana Wołkowskiego w składzie którego występuje mistrz świata i Europy juniorów obecny numer 2 rankingu Polski Dominik Jastrząb. W sobotę rywalem broniącego tytułu zespołu z Kielc będą wicemistrzowie Polski z ubiegłego roku DaSo Team Deakada Sosnowiec w składzie którego zobaczymy min. mistrza świata Wojciecha Szewczyka czy mistrza Europy Daniela Macioła. 

„Obecnie jesteśmy na pozycji lidera, jednak piąty zespół dzielą od nas zaledwie dwa punkty. Musimy zachować koncentrację od pierwszego do ostatniego spotkania aby zapewnić sobie miejsce w TOP 4. Nad niczym innym się teraz nie skupiamy tylko na trzech kolejnych spotkaniach. Mamy tylko nadzieję, że Tomek Kapłan który wraca z Chin w środę szybko przystosuje się do zmiany czasowej  - powiedział przez zjazdem trener Marek Marcinkowski.

Wszystkie spotkania rozegrane zostaną w Galerii Echo w Kielcach na poziomi -1. Wstęp na rozrywki jest bezpłatny. Zawody można śledzić również w Internecie na stronie TVSPORTSPL. Retransmisję wszystkich spotkań przeprowadzi natomiast stacja SPORTKLUB Polska. Kielczanie wystąpią w składzie: Karol Skowerski, Michał Turkowski,  Sebastian Batkowski, Tomasz Kapłan.

Bilardowa Ekstraklasa to najważniejsze krajowe rozgrywki drużynowe w sporcie bilardowym organizowane przez Polski Związek Bilardowy. , Dziewięć zespołów walczy o tytuł Drużynowego Mistrza Polski w Bilard . Na zapleczu Ekstraklasy 10 drużyn rywalizuje w I Polskiej Lidze Bilardowej. W II Polskiej Ligi Bilardowej gra 36 zespołów w 6 grupach. Łącznie w Polskiej Lidze Bilardowej organizowanej przez Polski Związek Bilardowy biorą udział 54 zespoły.

Źródło: Grzegorz Kędzierski

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych