reklama

reklama

reklama

/>

reklama

reklama

reklama

/>

reklama

reklama

reklama

/>

Po raz pierwszy w Polsce

Po raz pierwszy w Polsce

W Kielcach przeprowadzono pierwszy zabieg usuwania żylaków, nowatorską metodą skleroterapii. Na zaproszenie Pawła Bodzenty i Romana Gołąbka, do stolicy województwa przyjechał światowej sławy specjalista profesor Rene Milleret, który jest prekursorem tej metody i wynalazcą sprzętu potrzebnego do przeprowadzenia zabiegu.

Dwaj chirurdzy Paweł Bodzenta i Roman Gołąbek zainteresowali się nową metodą usuwania żylaków już jakiś czas temu. Od kilku miesięcy lekarze zabiegali o wizytę znanego specjalisty w Kielcach. W poniedziałek profesor Rene Milleret przyjechał do Kielc, by przeprowadzić pierwsze zabiegi i pokazać świętokrzyskim chirurgom naczyniowym nową metodę. Profesor Milleret jest także konstruktorem sprzętu potrzebnego do przeprowadzenia zabiegu skleroterapii.

- Tak, to jest  technika nowej generacji, podczas której niszczymy naczynia krwionośne, działając na nie ciepłem. Dość często obserwujemy, że w Polsce ludzie są leczeni zbyt późno, czekają długo w kolejkach na zabieg. Ta operacja wydaje się być idealna. Pozwoli rozładować kolejki do zabiegu – mówi przed naszą kamerą profesor Rene Milleret i dodaje:

- Jestem kardiochirurgiem z Montpelier we Francji, jestem również inżynierem, co pozwoliło mi na opracowanie sprzętu potrzebnego do tego zabiegu.

Technika skleroterapii została zaprezentowana 7 lat temu we Francji. Jest stosowana w 16 krajach. Dzięki kieleckiemu zespołowi, teraz również w Polsce. Statystycznie zabieg trwa około trzydziestu minut i jest bardzo komfortowy dla pacjenta.

Mamy nadzieję, że nowa metoda pozwoli pacjentom szybciej podejmować decyzje o usunięciu żylaków, bo pamiętajmy, żylaki nieleczone mogą być groźne.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •