reklama

/>

Szczepionki w Sudanie w zamian za laleczki

Szczepionki w Sudanie w zamian za laleczki

Kieleckie Gimnazjum nr 7 nie próżnuje. O tej szkole mówiliśmy Państwu przy okazji akcji pisania listów Amnesty International. Teraz uczniowie i ich nauczyciele postanowili pomóc dzieciom z Sudanu Południowego. W jaki sposób? O tym w naszym reportażu.

Sudan Południowy jest krajem ogarniętym wojną domową i często nawiedzanym przez klęski żywiołowe. Dużym problemem jest tam m.in. dostęp do opieki medycznej i ogromna bieda. 

W Sudanie Południowym co trzecie dziecko do piątego roku życia, umiera z powodu braku szczepień. Pomóc najmłodszym mieszkańcom tego kraju postanowili uczniowie kieleckiego Gimnazjum nr 7. Włączyli się w akcję UNICEF-u, polegającą na szyciu i sprzedaży lalek.

W tegoroczną, trzecią już edycję akcji „Wszystkie Kolory Świata” włączyło się 1200 szkół z całej Polski. W kieleckim gimnazjum uszyto 43 lalki. Pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na szczepionki dla dzieci z ogarniętego wojną Sudanu.

Koszt szczepionek chroniących przed polio, odrą czy gruźlicą to zaledwie 30 - 40 gr. Minimalna darowizna za lalkę to 10 zł. W ich uszycie uczniowie kieleckiej „siódemki” włożyli nie tylko mnóstwo pracy, ale i zaangażowania. Lalki powstawały na zajęciach plastycznych i artystycznych.

- Dostajemy wykrój z Unicef-u i szyjemy. Cieszymy się, że dostaliśmy szansę takiej pomocy - mówią zgodnie gimnazjaliści, z dumą prezentując swoje lalki, które mają imiona i symboliczne akty urodzenia.

Dotychczas w ramach poprzednich edycji udało się pozyskać ponad milion złotych na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone i Czadzie. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci. Teraz pora na Sudan.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •