reklama

reklama

/>

 

/>

Dodatkowe unijne fundusze na termomodernizację

Dodatkowe unijne fundusze na termomodernizację Dodatkowe unijne fundusze na termomodernizację

O 826 tys. zł wzrosło dofinansowania projektu Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej realizowanego przez gminę Solec – Zdrój. Taką decyzję podjął obradujący w środę, 19 stycznia Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

Projekt realizowany jest w ramach Działania 3.3 Poprawa efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym i mieszkaniowym. Po zwiększeniu wysokość dofinansowania przedsięwzięcia wyniesie 7,5 mln zł.

W ramach projektu prowadzona jest głęboka termomodernizacja budynków Urzędu Gminy w Solcu-Zdroju oraz szkół w Kikowie, Zborowie. Wełninie i Solcu-Zdroju. Zakres prac obejmuje m.in.: modernizację instalacji c.o. i CWU, montaż ogniw fotowoltaicznych, wykonanie docieplenia obiektu i instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, wymianę stolarki okiennej, drzwiowej i oświetlenia na energooszczędne.

- Takim projektom, jak ten realizowany przez gminę Solec-Zdrój przyświeca troska o czyste środowisko. Zastosowanie odnawialnych źródeł energii jest szczególnie korzystne ze względów ekologicznych, pozwala bowiem na zmniejszenie ilości gazów cieplarnianych oraz innych substancji szkodliwych emitowanych do atmosfery. Dlatego cieszy, że w regionie świętokrzyskim realizowane są projekty ze wsparciem środków unijnych, dzięki którym możliwa jest poprawa efektywności energetycznej. To nie tylko wielka korzyść dla środowiska, ale i sposób na obniżenie opłat za energię elektryczną – podkreśla Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •