reklama

reklama

/>

 

/>

Ćwiczyli na torze wyścigowym

Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju, zrzeszeni w IPA Region Kielce Centrum przeprowadzili wczoraj działania profilaktyczne za pośrednictwem radiowęzła znajdującego się na torze w Miedzianej Górze. Celem akcji było szerzenie m.in. bezpiecznych zachowań w ruchu drogowy.

Wczoraj rano podczas trwania giełdy samochodowej na Torze-Kielce w Miedzianej Górze st. asp. Marcin Durnaś, sierż. szt. Marcin Grochowski oraz sierż. szt. Dawid Korciba z Zespołu Ruchu Drogowego buskiej komendy w ramach szeroko pojętego bezpieczeństwa, omówili zasady, które należy przestrzegać z obszaru ruchu drogowego, cyberprzestępczości oraz dotyczące seniorów. Mundurowi opowiadali o metodach działania oszustów podszywających się pod „wnuczka”, „policjanta” czy też inne osoby. Apelowali, aby pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy lub rzeczy wartościowych osobom nieznanym. Podkreślali, że policjanci nigdy nie uczestniczą w przekazywaniu jakichkolwiek pieniędzy oraz nie proszą o ich użyczenie. Ponadto omówili metody działania oszustów, którzy chcą przy pomocy Internetu wyłudzić dane osobowe.

W godzinach 14.00-18.00 podczas eventu profilaktyczno-integracyjnego, który zorganizował IPA Region Kielce Centrum wspólnie z Automobilklubem Kieleckim na Torze-Kielce w Miedzianej Górze uczestnicy doskonalili techniki bezpiecznej jazdy samochodem, gdzie w programie była m.in. jazda na trolejach, symulacja poślizgu, próba Stewarta, jazda po płycie poślizgowej, test z okularami „Alcogogle”- symulacja stanu nietrzeźwości oraz trenażer dachowania – symulacja dachowania. Powyższe działania objęły swoim zasięgiem około 3000 osób.

Źródło: KWP w Kielcach

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •