reklama

reklama

/>

reklama

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: Kłótnie i spory to dobre sposoby na absolutorium i wotum zaufania

Wiadomości Świętokrzyskie: Kłótnie i spory to dobre sposoby na absolutorium i wotum zaufania

 Nerwowe i gorące dyskusje towarzyszyły radnym podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w Skarżysku. Radni zdecydowali o przyznaniu Zarządowi  wotum zaufania, a także absolutorium z wykonania budżetu za rok 2021. Podczas debaty nad raportem o stanie powiatu nie zabrakło jednak mocnych słów i wzajemnych oskarżeń.

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej podsumowywał projekt „Standardy mieszkalnictwa wspomaganego dla osób chorujących psychicznie po wielokrotnych pobytach w szpitalu psychiatrycznym”. W ramach zadania, Caritas Diecezji Kieleckiej uruchomiła w Wiśniówce mieszkania chronione dla tych, którzy przeszli kryzys, ale nie wymagają już całodobowej opieki lekarskiej

Senat prawie jednogłośnie przyjął z poprawkami ustawę o tzw. wakacjach kredytowych. Jak ma wyglądać ta pomoc dla kredytobiorców? Co z bankami, które spodziewają się poniesienia wielomiliardowych strat? Na te pytania na naszej antenie odpowiadał senator Krzysztof Słoń. Była także mowa o ustawie o dopłatach do węgla.

W trakcie trwania ostatniej sesji Rady Powiatu Skarżyskiego wywiązała się gorąca dyskusja, a głównym oponentem i krytykiem postawy zarządu powiatu skarżyskiego okazał się wójt gminy Łączna Romuald Kowaliński, W ocenie wójta Łącznej zarząd nie wywiązuje się w pełni z dbania o drogi powiatowe na terenie gminy Łączna Do całej sytuacji w rozmowie z naszą stacją odniosło się dwoje członków zarząd powiatu.

Tempa prac przy budowie sali widowiskowej koneckiego Centrum Kultury, może pozazdrościć każdy inwestor. Gmach sali już jest zadaszony, a prace przeniosły się do wnętrza budynku. Do otwarcia obiektu, jakiego w Końskich jeszcze nie było, jest coraz bliżej.

Temperatura w nagrzanym aucie może sięgać nawet 50 – 60 stopni. Pozostawienie dziecka czy zwierzęcia nawet na chwilę w takich warunkach może doprowadzić do tragedii. Jeśli zauważysz dziecko lub zwierzę zamknięte w samochodzie nie wahaj się ani chwili – powiadom służby ratunkowe dzwoniąc pod numer 112.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •