reklama

 

/>

Narkotyki i alkohol podsumowanie akcji

Narkotyki i alkohol podsumowanie akcji Narkotyki i alkohol podsumowanie akcji

Wczoraj buscy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych użytkowników dróg. Mundurowi podczas kontroli drogowych sprawdzili trzeźwość ponad 1100 kierujących. W Busku – Zdroju świadkowie ujęli i przekazali w ręce policjantów 29-latka, który kierując „po pijanemu” seatem uderzył w elementy infrastruktury drogowej.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju prowadzili wczoraj działania polegające na zbadaniu stanu trzeźwości jak największej liczby uczestników ruchu drogowego. Kierujący mogli spodziewać się zwiększonej liczby patroli na drogach powiatu buskiego. Policjanci sprawdzili trzeźwość ponad 1100 kierujących.

W miejscowości Ostrowce w gminie Nowy Korczyn policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 45-letniego kierującego pojazdem marki Renault. Mężczyzna był trzeźwy, ale posiadał obowiązujący do sierpnia 2023 roku zakaz prowadzenia pojazdów oraz decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych i miał uszkodzoną przednią szybę. Funkcjonariusze z kontroli sporządzili stosowną dokumentację.  

W Busku – Zdroju w centrum miasta świadkowie ujęli nietrzeźwego kierującego. 29-latek kierujący seatem uderzył w drzewo, latarnię oświetlenia ulicznego, a następnie zatrzymał się przy skrzyżowaniu ulic. Pijany mężczyzna został przekazany w ręce policjantów. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie było ponad 2,7 promila alkoholu. Wkrótce stanie przed sądem, gdzie będzie odpowiadał za swoje postępowanie.

Apelujemy do osób o zdecydowaną reakcję, gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest nietrzeźwy, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych