reklama

reklama

/>

Hotelarze w ZSP 1 czują się mocni

Hotelarze w ZSP 1 czuja się mocni

W pełni wyposażona recepcja, profesjonalna kuchnia, bar i restauracja. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie otworzono dwie pracownie hotelarskie. Uczniowie są zgodni – takie pracownie pozwolą nam zdobyć niezbędną wiedzę praktyczną, którą już na starcie możemy się pochwalić przed pracodawcami.

Pracownia hotelarska w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie mieści się w dwóch salach. Do złudzenia przypomina recepcję hotelu i restaurację. Projekt Regionalnej Organizacji Turystycznej „ Świętokrzyscy hotelarze dla rynku pracy” obejmował między innymi wyposażenie szkół w specjalistyczne pracownie przedmiotowe. Jednak to nie wszystko.

         - Dodatkowo projekt przewiduje 20 płatnych staży dla uczniów u pracodawców, które odbędą się w wakacje – mówiła Małgorzata Wojtasik dyrektor ZSP 1 w Jędrzejowie.

W kształceniu hotelarza bardzo dużą rolę odgrywa praktyka. Uczniowie podczas nauki mają aż 360 godzin praktyk, a zewnętrzne staże tylko pomagają we właściwej nauce zawodu.
Projekt Regionalnej Organizacji Turystycznej „Świętokrzyscy hotelarze dla rynku pracy” realizowany jest w siedmiu szkołach na terenie województwa świętokrzyskiego.

W nowo otwartej pracowni prowadzone są głównie zajęcia z przedmiotów: obsługa konsumenta, organizacja pracy w hotelarstwie, marketing usług hotelarskich, ekonomia i prawo w hotelarstwie oraz zajęcia praktyczne. Podczas zajęć uczniowie poszerzają wiadomości z dziedziny hotelarstwa oraz nabywają umiejętności praktycznych niezbędnych w przyszłej pracy zawodowej.

Ruszyły nabory do szkół ponadgimnazjalnych. Może kierunek związany z hotelarstwem będzie dobrym pomysłem na dalszą naukę? Warto to chyba rozważyć. Nowe pracownie będą do waszej dyspozycji.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •