reklama

reklama

/>

Finalistki „Konarskiego”

W siedzibie Centrum Nauki ”Kopernik” w Warszawie odbył się etap centralny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy . Konkurs ten jest jednym z elementów programu edukacyjnego „Kultura Bezpieczeństwa” organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy.

W etapie tym wzięło udział 45  z 48 zakwalifikowanych uczniów. Każde województwo reprezentowało trzech uczniów, którzy w eliminacjach regionalnych uzyskali najwyższe wyniki.Województwo świętokrzyskie reprezentowały: Karina Kowalska z klasy 2el oraz Magdalena Życińska z klasy 4er ZSP nr 1 w Jędrzejowie. 

Zadaniem konkursowym dla uczestników etapu centralnego było udzielenie odpowiedzi na pytania z testu wiedzy z zakresu prawa pracy, w tym przepisów dotyczących BHP oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej opracowanego przez Centralną Komisję Konkursową. Test wiedzy składał się z 50 pytań - odpowiedzi jednokrotnego oraz wielokrotnego wyboru, w tym 20 pytań o podwyższonym poziomie trudności. Dziewczęta zostały finalistkami konkursu.  W Warszawie uczennicom towarzyszył ich nauczyciel Anna Krempińska oraz Małgorzata Wojtasik- Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie

Dodatkowo wszyscy uczestnicy obejrzeli film  na 16 metrowym ekranie pod kopułą Planetarium Niebo Kopernika pt. „Halo Ziemia” który zabrał wszystkich  w podróż, podczas której poznali ważne momenty w historii komunikacji. Przelecieli nad mityczną wieżą Babel, obejrzeli pierwsze piktogramy– malowidła w jaskini Lascaux, złożyli wizytę Johannesowi Gutenbergowi. Odwiedzili surrealistyczną bibliotekę, będąc świadkiem pierwszej rozmowy telefonicznej, początków internetu i startu rakiety Voyager. Wsłuchali się w Kosmos patrząc na miliony gwiazd.  

ZSP 1 w Jędrzejowie  uczestniczy w programie „Kultura bezpieczeństwa” trzy lata. Koordynatorem szkolnym programu i konkursu jest Anna Krempińska -opiekun Szkolnego Koła Młodych Ekonomistów.

Źródło: ZSP 1 Jędrzejów

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •