reklama

/>

Nauczyciel ”Konarskiego” laureatem konkursu

Anna Krempińska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks.St. Konarskiego w Jędrzejowie nagrodzona jako jedna z 25 osób z pięciu województw Polski Wschodniej. Nagrodami w konkursie na hasło promujące Fundusze Europejskie i przedsiębiorczość, który został przeprowadzony w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II” były tablice multimedialne.

Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu hasła promującego Fundusze Europejskie i przedsiębiorczość. Hasło miało mieć formę zwięzłego zdania niosącego przesłanie Funduszy Europejskich. I to właśnie jedna z 25 tablic trafiła do jędrzejowskiej szkoły.

- Tablica została przydzielona do sali ekonomicznej, będą z niej korzystać uczniowie na zajęciach z ekonomii, przedsiębiorczości i reklamy. Ta nowoczesna pomoc dydaktyczna umożliwi połączenie tradycyjnego wykładu z prezentowaniem materiałów, np. gotowych lekcji multimedialnych. Cieszę się, że mamy w naszej szkole nauczyciela , który angażując się w różne projekty edukacyjne wygrał tablicę interaktywną dla naszej placówki . Warto zaznaczyć, że taka  tablica to idealny środek na dotarcie do uczniów gdyż skutkuje większym zaangażowaniem oraz szybszym przyswajaniem prezentowanych treści – powiedziała dyrektor ZSP 1 w Jędrzejowie Małgorzata Wojtasik.

- Konkurs był zwieńczeniem projektu w naszej szkole. Po przeprowadzeniu zajęć z uczniami wzięłam udział w konkursie dla  nauczycieli, który nie był obligatoryjny. Samo wymyślenie hasła zajęło mi chwilę i jak się okazało było warto, bo znalazłam się w gronie laureatów konkursu – wyjaśniła Anna Krempińska laureatka konkursu.

Akcja skierowana jest do szkół ponadpodstawowych i gimnazjów z 5. województw Polski Wschodniej (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie). W ramach akcji zakładało się udział w lekcjach aż 500 oddziałów, po 100 oddziałów z każdego województwa.

W poprzednich czterech edycjach akcji, zrealizowanych w latach 2011-2016, odbyło się blisko 2 500 lekcji. W zajęciach wzięło udział ponad 50 000 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Źródło: ZSP 1 w Jędrzejowie

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •