reklama

/>

Starosta współprzewodniczy Komisji Wspólnej

Starosta współprzewodniczy Komisji Wspólnej

Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek od początku września objął współprzewodnictwo Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego (KWRiST), czyli forum wypracowania wspólnego stanowiska rządu i samorządu terytorialnego.

Edmund Kaczmarek zasiada w KWRiST jako przedstawiciel Zarządu Związku Powiatów Polskich, od początku obecnej kadencji samorządowej. Od września będzie współprzewodniczył Komisji ze strony samorządowej. Stronie rządowej przewodniczy z urzędu Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, którym jest obecnie Joachim Brudziński.

Zadaniem komisji jest rozpatrywanie problemów związanych z funkcjonowaniem samorządu terytorialnego i z polityką państwa wobec samorządu, a także spraw dotyczących samorządu terytorialnego znajdujących się w zakresie działania Unii Europejskiej i organizacji międzynarodowych, do których należy Rzeczypospolita Polska.

Komisja składa się z przedstawicieli rządu i samorządu. Strona rządowa Komisji Wspólnej składa się z ministra właściwego do spraw administracji publicznej oraz 11 przedstawicieli powoływanych i odwoływanych przez Prezesa Rady Ministrów na wniosek ministra właściwego do spraw administracji publicznej. Stronę samorządową stanowią wyznaczeni przedstawiciele ogólnopolskich organizacji jednostek samorządu terytorialnego. Reprezentanci obu stron wytypowani przez członków plenum pracują w 12 zespołach problemowych oraz 3 grupach roboczych. Są dodatkowo wspierani przez ekspertów.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie

 

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •