reklama

/>

Razem Możemy Więcej

 ,,Aconcagua dla Moniki - Razem Możemy Więcej " pod takim właśnie hasłem  29 stycznia rozpocznie się wyprawa górska Łukasza Pabiana, świętokrzyskiego policjanta oraz Aleksandra  Piluka  z Tych. Obaj są wolontariuszami Fundacji Miśka Zdziśka i doświadczonymi alpinistami.W tegoroczne ferie zimowe Łukasz Pabian i Aleksander  Piluk  postanowili podzielić się swoją pasją z podopieczną Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” Moniką Wawrzkiewicz aby jej pomóc.

Wyprawa do Argentyny  aby zdobyć  Aconcagua,  najwyższy szczyt  Andów o wysokości 6960,8 m n.p.m. oraz całej Ameryki ,  ma na celu zebranie funduszy na przeprowadzenie bardzo skomplikowanej i kosztownej operacji mózgu Moniki w Klinice SCHON Vogtareuth w Niemczech.

Przypomnijmy. Piętnastoletnia Monika Wawrzkiewicz z Połańca to bardzo dzielna dziewczyna, która ogromnie potrzebuje naszej pomocy by móc  normalnie żyć.  Zmaga się z padaczką lekooporną  i nowotworem niezłośliwym mózgu, który już zniszczył jej zdrowie i dzieciństwo. Dziewczyna jest podopieczną jędrzejowskiej Fundacji Miśka Zdziśka.  

W 2015 roku Monika wyjechała do specjalistycznej kliniki w Niemczech w celu postawienia dokładnej diagnozy. Wyniki zwaliły jednak jej rodzinę z nóg, ponieważ wykazały rozległą zmianę w mózgu. Niezbędna okazała się operacja lewego płatu skroniowo- czołowego. Zabieg został przeprowadzony 1 października 2015 roku w Centrum Zdrowia Dziecka. Badania wykazały, że Monika cierpi nie tylko na padaczkę ale „dopadł” ją jeszcze inny potworny wróg - nowotwór mózgu. Jedyną dobrą wiadomością było to, że guz nie jest niezłośliwy. Taka diagnoza nie pozwala czekać. Konieczne było wykonanie bardzo trudnej i skomplikowanej operacji. Monice usunięto lewy płat skroniowo-czołowy, a badania wykazały, że to właśnie nowotwór niezłośliwy mózgu tak zniszczył jej zdrowie i dzieciństwo.

Po 1,5 roku choroba powróciła. 22 marca 2018 roku odbyła się kolejna operacja, która nie wniosła nic nowego. Piętnastolatka dalej ma ataki padaczki. Po badaniach okazało się, że i tym razem profesor nie usunął wszystkich niewłaściwych komórek z powodu braku sprzętu diagnostycznego.

Każdy może pomóc chorej Monice .Osoby prywatne mogą to uczynić dobrowolnymi wpłatami na specjalne konto, które znajduje się poniżej. Mogą to też czynić firmy , zakłady pracy itp.  W zamian za pomoc, logo każdej firmy która dokona wpłaty, znajdzie się na kurtkach alpinistów oraz na specjalnym Proporcu, który Łukasz i Aleksander zatkną na szczycie Acopncagua. Wolontariusze Fundacji Miśka Zdziśka zabiorą również ze sobą flagę z barwami narodowymi oraz logiem województwa świętokrzyskiego i powiatu jędrzejowskiego.

Zachęcamy Państwa do wsparcia tej wyprawy i pomoc ciężko chorej Monice.  
Monice można pomóc wpłacając darowiznę na konto Fundacji Miśka Zdziśka : 23 1240 4982 1111 0010 6253 6955 z dopiskiem: „Na leczenie Monika Wawrzkiewicz”.

Źródło: Fundacja Miśka Zdziśka

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •