reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

Wirtualne pieniądze, ale prawdziwe kłopoty

W poniedziałek na terenie gminy Małogoszcz wspólne działania policjantów oraz funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu-Celno Skarbowego w Kielcach doprowadziły do zabezpieczenia trzech terminali komputerowych służących do nielegalnych gier hazardowych. Osobom czerpiącym korzyści z hazardu może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Poniedziałkowe działania jędrzejowskich policjantów oraz funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach były skierowane przeciwko osobom zajmującym się czerpaniem korzyści majątkowych z hazardu. Funkcjonariusze skontrolowali podejrzany lokal na terenie Gminy Małogoszcz, ujawniając trzy terminale komputerowe do gier hazardowych zasilane płatnością kryptowalutową bitcoin oraz laptop służący do „nabijania” kuponów płatniczych.

W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że urządzenia te działają na nielegalnym oprogramowaniu oraz do ich użytkowania niezbędna jest odpowiednia koncesja. Ostatecznie policjanci zabezpieczyli skontrolowane terminale, ruter oraz 1000 złotych, które znajdowało się w sejfie jako finansowe środki ruchome do wypłat bieżących wygranych nadzorowane przez obsługującego lokal, a następnie przekazali je funkcjonariuszom Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z Kodeksem Karnym Skarbowym prowadzenie działalności hazardowej bez wymaganej koncesji zagrożone jest karą grzywny oraz pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: KPP w Jędrzejowie

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •