reklama

reklama

/>

Inwestycje i niższe podatki. To jest możliwe

Inwestycje i niższe podatki. To jest możliwe

Z inicjatywy burmistrza Jędrzejowa Marcina Piszczka doszło do spotkania  przedsiębiorców z przedstawicielami Krakowskiego Parku Technologicznego, którzy informowali o powstaniu Polskiej Grupy Inwestycyjnej oraz możliwościach z tym związanych. Największe zainteresowanie wzbudziła możliwość obniżenia podatków.

Powstanie Polskiej Strefy Inwestycyjnej niesie za sobą duże korzyści dla dużych, średnich i małych przedsiębiorstw. Właśnie dlatego z inicjatywy burmistrza Jędrzejowa Marcina Piszczka odbyło się spotkanie  przedsiębiorców i samorządowców z przedstawicielami Krakowskiego Parku Technologicznego, które pozwoliło przedstawić możliwości, jakie niesie z sobą lokowanie pieniędzy w Polskiej Strefie Inwestycyjnej.

Jacek Bielawski z Krakowskiego Parku Technologicznego przyznał, że spotkania z samorządowcami przynoszą efekty.
Decyzję o wsparciu inwestycji można uzyskać na cztery rodzaje przedsięwzięć gospodarczych.
Wysokość pomocy publicznej tj. zwolnienia z podatku dochodowego CIT lub PIT na obszarze obsługiwanym przez KPT wynosi od 35% do 55% w zależności od wielkości przedsiębiorstwa. Zwolnienia podatkowe można uzyskać na 12 lub 15 lat.

Procedura decyzyjna jest bardzo szybka. Warunkiem jest kompletność wniosków.
Jędrzejowscy samorządowcy z dużym zainteresowaniem wysłuchali zmian, jakie niesie za sobą ustawa o strefach ekonomicznych.

KPT na terenie powiatu jędrzejowskiego cieszy się dużym uznaniem, nic dziwnego ponieważ jest bardzo kompetentny jako otoczenie biznesu, a dwudziestoletnie doświadczenie na rynku tylko w tym pomaga.  

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •