reklama

/>

Uroczyste obchody Dnia Patrona ZS 1 w Jędrzejowie

30 września w rocznicę urodzin księdza Stanisława Konarskiego w ZS 1 w Jędrzejowie odbywa się  Dzień Patrona Szkoły. Na początku uroczystości dyrektor Małgorzata Wojtasik wraz z delegacją młodzieży złożyła wiązankę kwiatów po tablicą epitafijną Patrona Szkoły, by w ten sposób oddać hołd księdzu Stanisławowi Konarskiemu.

O godzinie 9:00 w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Łaskawej zgromadziła się młodzież klas pierwszych, dyrekcja, nauczyciele oraz zaproszeni goście: Maria Barańska– Wicestarosta Powiatu Jędrzejowskiego, Marek Mentel  – przewodniczący Rady Powiatu Jędrzejowskiego, Marcin Piszczek - Burmistrz Jędrzejowa, Iwona Nowak – kierownik oddziału Kuratorium Jędrzejów, Renata Kawiorska – członek Zarządu Powiatu, Tomasz Puchrowicz – członek Zarządu Powiatu, Paweł Jakubowski – komendant Państwowej  Straży Pożarnej w Jędrzejowie, Tomasz Sołtysik - komendant Policji Powiatowej w Jędrzejowie, Renata Kwas – Naczelnik Wydziału Edukacji Powiatu Jędrzejowskiego , Wiolettę Grabalska– przewodnicząca Rady Rodziców w Zespole Szkół nr 1 oraz  Wojciech Grad -były przewodniczący rady , a także dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół ponadpodstawowych w powiecie.

Po zakończonej mszy głos zabrała dyrektor Małgorzata Wojtasik:

- Ksiądz Konarski wytrwałą nauką i pracą dał wzór, i zachęcił do naśladownictwa rzesze młodych ludzi, którzy z dala od wielkich miast borykali się z trudami i problemami, z obowiązkami, których mają zapewne więcej niż ich rówieśnicy z dużych miast. Nie poddawał się. Zapewne to jego hart ducha wpłynął na sukces, jaki osiągnął i na poglądy, które głosił. Doceniał wartość honoru – towaru dzisiaj deficytowego, ale przecież będącego podstawowym imperatywem przyzwoitości. Ten wybitny pedagog wiele ważnych kwestii poruszał w zakresie oświaty-jednym z bezcennych postulatów było dla Niego odrzucenie pustej erudycji. Można pięknie mówić i nic nie powiedzieć. Można być elokwentnym i nie mieć nic ważnego do powiedzenia…

Ważnym punktem  uroczystości było wręczenie okolicznościowych medali z okazji Dnia Patrona. Zostały one przyznane uchwałą Rady Pedagogicznej osobom których działalność na drodze do wychowania, wrażliwości społecznej, rzetelności jest kontynuacją szczytnych celów, jakimi kierował się za życia nasz Patron - ksiądz Stanisław Konarski. Medale otrzymali: Wojciech Grad-były przewodniczący Rady Rodziców oraz Paweł Jakubowski – komendant Państwowej  Straży Pożarnej w Jędrzejowie.

Podczas Dnia patrona uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły.
Po oficjalnych uroczystościach odbył się rajd. W rajdzie wzięło udział 235 uczniów z ośmiu klas wraz z wychowawcami i nauczycielami.

Źródło: ZS 1 w Jędrzejowie

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •