reklama

reklama

/>

Zielona inicjatywa młodych ludzi z liceum w Małogoszczu

Zielona inicjatywa młodych ludzi z liceum w Małogoszczu

Uczniowie klas I Julia Bebel, Matylda Maliszewska, Szymon Olesiński, Julia Szymkiewicz oraz Kacper Szymkiewicz z klasy II  Liceum Ogólnokształcącego w Małogoszczu zostali zwycięzcami tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Zakręceni w przestrzeni”.

Konkurs „Zakręceni w Przestrzeni” jest częścią programu ECO-MIASTO, promującego ideę zrównoważonego rozwoju miast. Organizatorem tego programu jest ambasada Francji w Polsce we współpracy z Wspólnie – Fundacją LafargeHolcim. Zadaniem uczestników konkursu jest zaproponowanie zmian w najbliższym otoczeniu: szkole, bibliotece czy świetlicy.

Trzecia edycja realizowana pod hasłem OD_NOWA miała zachęcić młodzież do wykorzystywania materiałów ekologicznych, upcykilngu oraz uwzględnienia w swoich koncepcjach zieleni.
Do konkursu przystąpiło ponad 200 szkół z całej Polski.

Uczniowie Liceum w Małogoszczu przygotowali projekt „Zielono nam" i zaaranżowali przestrzeń przed wejściem do szkoły. Chcą, żeby miejsce to było wizytówką szkoły, aby było przyjazne dla całej społeczności szkolnej, a także dla najmniejszych przyjaciół człowieka – owadów.
Ponadto zamarzyli o wygodnych ławkach, które pozwolą im cieszyć się pięknem natury w wykreowanej przestrzeni.
Praca konkursowa została przygotowana w formie makiety oraz filmu i prezentowała kolejne etapy realizacji zadania.

27 września w budynku Politechniki Warszawskiej zwycięska drużyna uczestniczyła w uroczystej Gali Konkursu zorganizowanej przez Ambasadę Francji i Fundację Wspólnie-LafargeHolcim.

Jury wyróżniło licealny projekt za bardzo kreatywne podejście do zagadnień konkursu oraz podjęcie istotnego problemu ginącego gatunku pszczół, jak również za zaangażowanie w projekt seniorów. Opiekunami projektu są Magdalena Łabędzka-Piróg i Magdalena Chrabąszcz.
We wtorek 8 października nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i oficjalne oddanie projektu do użytku.

Źródło: Liceum w Małogoszczu

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •