reklama

reklama

/>

Wyciskali na potęgę

Wyciskali na potęgę

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie odbył się I Międzyszkolny Turniej w Wyciskaniu Wielokrotnym Sztangi Leżąc o Puchar Starosty Powiatu Jędrzejowskiego Pawła Faryny.

W minionych latach zawody w wyciskaniu sztangi miały charakter lokalny i były rozgrywane tylko wśród uczniów popularnego "Grota", ale idąc naprzeciw zainteresowaniu młodzieży sportami siłowymi zostały objęte honorowym patronatem starosty jędrzejowskiego i zyskały rangę międzyszkolnych.

W zmaganiach wzięło udział 40 uczniów z 5 szkół średnich  z powiatu jędrzejowskiego. I Liceum Ogólnokształcące im. M. Reja w Jędrzejowie, Zespół Szkół nr 1 im ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie, Zespół Szkół Nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota", Zespół Szkół CKR w Krzelowie, LO Wodzisław.

Zawody otworzył Starosta Jędrzejowski Paweł Faryna, który jednocześnie rozpoczął sportowa rywalizacje wyciskając sztangę ważąca 60 kg ponad 20 razy. Uczestników turnieju powitali także dyrektorzy ZS Nr 2 Jolanta Jędrzejewska i wicedyrektor Bernard Suchmiel, życząc jak najlepszych wyników sportowych.

Zawody polegały na wyciskaniu sztangi ważącej połowę masy ciała zawodnika, dlatego też przed rozpoczęciem rywalizacji wszyscy uczestnicy zostali zważeni. Walka była bardzo zacięta i stała na wysokim poziomie, a organizatorzy zdecydowali sie nagrodzić pamiątkowymi medalami aż 15 zawodników z najlepszymi wynikami. Na podium znaleźli się: Zdobywca 3 miejsca Artur Kowalczyk (65 powtórzeń) z ZS Nr 2 w Jędrzejowie, Daniel Kotowski (74 powtórzeń) z I LO w Jędrzejowie, który zajął 2 lokatę oraz Eryk Jonczyk (101 powtórzeń) z ZS Nr 2 w Jędrzejowie - zwycięzca turnieju.

W klasyfikacji drużynowej I Miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie, II miejsce wywalczyła drużyna Zespołu Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie, a na III Miejscu uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie.

Organizatorzy planują, aby turniej w wielokrotnym wyciskaniu sztangi wszedł na stałe do kalendarza imprez sportowych organizowanych przez Zespół Szkół Nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie. Koordynatorem działań był Prezes Związku Stowarzyszeń sportowych w Jędrzejowie Janusz Adamczyk a pomysłodawca i sędzią głównym zawodów nauczyciel wychowania fizycznego z ZS Nr 2 Jędrzejowie Aleksander Mazurkiewicz. Zawody wspierał także Karol Porębski Siłownia fitness Poweriron.

Źródło: ZS nr 2 w Jędrzejowie

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •