reklama

reklama

/>

We wtorek idziemy do muzeum

Po 75 dniach Muzeum Przypkowskich w Jędrzejowie dostępne będzie dla publiczności. Zwiedzanie odbywać się będzie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas pandemii, zgodnie z zaleceniami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W muzeum opracowano nowe zasady zwiedzania, tak, aby zapewnić bezpieczeństwo zwiedzającym, z których najważniejsze są takie jak:

- Zwiedzanie ekspozycji stałych odbywa się wyłącznie z przewodnikiem, w grupach do 5 osób.

- Zwiedzanie Ogrodu Czasu oraz wystaw czasowych w Pawilonie Wystawowym odbywa się bez oprowadzania. W Pawilonie Wystawowym może przebywać do 20 osób jednocześnie, w Ogrodzie Czasu – do 30 osób.

- Podczas zwiedzania turyści mają obowiązek noszenia maseczek ochronnych oraz dezynfekcji rąk przy wejściu do muzeum. Muzeum zapewnia środek dezynfekcyjny. Wskazane jest stosowanie (we własnym zakresie) rękawiczek jednorazowych.

- Należy pozostać w ograniczonym kontakcie (bezpieczny odstęp 2 m) z pracownikami muzeum i innymi turystami.

- Dezynfekcja toalet i tras zwiedzania jest prowadzona systematycznie.

- Prowadzenie zajęć edukacyjnych jest możliwe tylko na terenie ekspozycji plenerowej (Ogród Czasu; lekcja „Słoneczny pomiar czasu”) w grupach maksymalnie do 15 osób z zachowaniem min. 2 m odległości od siebie.

- Zależnie od intensywności ruchu turystycznego Muzeum zastrzega sobie możliwość zarządzenia półgodzinnej przerwy w ciągu dnia, przeznaczonej na dezynfekcję ciągów komunikacyjnych, sal ekspozycyjnych i toalet.

Pracownicy Muzeum i przewodnicy będą nosić rękawiczki jednorazowe i przyłbice.

Wszystkich, którzy planują odwiedzić muzeum w większej grupie placówka prosimy, aby w miarę możliwości kontaktowali się z muzeum wcześniej – pomoże to lepiej zaplanować ruch turystyczny.

Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie otwarte będzie od wtorku – 26 maja 2020 r., w godzinach 8:00-17.00 (ostatnie wejście o godz. 16:00; obowiązują już godziny ustalone na sezon letni). Szczegóły na stronie www  muzeum i na Facebooku.

Wystawa czasowa "Moja Prezentacja" zostaje przedłużona do końca czerwca. Niestety, wystawa Marcina Zawickiego została odwołana. Pozostałe wystawy będą otwierane najprawdopodobniej według wcześniejszego planu. Czy z wernisażami - czas pokaże.

Źródło: Muzeum Przypkowskich w Jędrzejowie

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •