reklama

reklama

/>

reklama

/>

Starosta jędrzejowski z darami w powiecie sandomierskim, rozpowszechniał swój program „Bezpieczny i Ekologiczny Powiat Jędrzejowski +”

W sobotę 23 maja odbyło się spotkanie z mieszkańcami powiatów sandomierskiego i opatowskiego zorganizowane przez Świętokrzyski Oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Policjantów IPA (International Police Association).


Pomysłodawcami akcji byli Wiceminister Spraw Zagranicznych Piotr Wawrzyk, Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Marek Bogusławski i Starosta Jędrzejowski Paweł Faryna.

Kamizelki odblaskowe, maseczki, gogle, płyny do dezynfekcji i jednorazowe rękawiczki przekazano mieszkańcom powiatów, instytucjom i organizacjom działającym w szpitalach.

Wsparcie otrzymały m.in: Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, Grupa Ratownictwa PCK, Sekcja Sportów Siłowych LZS, Sekcja MMA, Ochotnicza Straż Pożarna z Zajeziorza,a także NSZZ „Solidarność”, OPZZ oraz Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położonych. Wszystkie te organizacje działają w Szpitalu Specjalistycznym w Sandomierzu. Obecne na spotkaniach dzieci otrzymały odblaski i słodycze.
Starosta Jędrzejowski Paweł Faryna jako pomysłodawca i prekursor Programu „Bezpieczny i Ekologiczny Powiat Jędrzejowski +” Pod Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy – wzbudził zainteresowanie włodarzy powiatów Województwa Świętokrzyskiego, co za tym idzie również Władz Województwa. Dlatego kolejne powiaty zostają włączone do programu o bezpieczeństwie.
W dobie pandemii COVID-19, pięć podstawowych założeń programu: bezpieczny dom, bezpieczna szkoła, bezpieczna droga, bezpieczny wypoczynek i bezpieczne środowisk, rozbudowano o 6-ty niezwykle ważny punkt dotyczący bezpieczeństwa epidemiologicznego i zachowania wszelkich norm ostrożności w walce z wirusem.

Obecnie akcja w formie rozbudowanej nosi nazwę „Bezpieczne Powiaty Świętokrzyskie+” , dociera w nowe miejsca na mapie naszego kraju. Mieszkańcy gmin i powiatów często mieszkający poza miastami, aby być bardziej widoczni wyposażani są w zestawy odblasków
i kamizelki odblaskowe, uczestniczą też w prelekcjach o bezpieczeństwie.

W czasach pandemii Organizatorzy Akcji rozdają im również maski, rękawiczki, płyny dezynfekujące, aby jak najlepiej wesprzeć społeczeństwo w walce z koronawirusem.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •