reklama

reklama

/>

reklama

/>

Młodzieżowy Sejmik powołany. Kamil Łazarski reprezentuje powiat jędrzejowski

33 radnych liczyć będzie Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego II kadencji. To osoby w różnym wieku, z różnym doświadczeniem i pomysłami, aktywnie działające w swoich środowiskach, które chcą zaangażować swój czas i energię w pracę na rzecz regionu.

Przed nimi dwa lata pracy. Będą nie tylko konsultować wybrane propozycje dorosłych, ale też wychodzić ze swoimi inicjatywami. Dziś listę młodzieżowych radnych zatwierdził Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

W wyniku rekrutacji, do Kancelarii Sejmiku wpłynęło 51 zgłoszeń. Wymogów formalnych nie spełniły 4 zgłoszenia. Swoich kandydatów zgłosiły młodzieżowe rady gmin i miast z terenu województwa świętokrzyskiego, samorządy uczniowskie i studenckie oraz organizacje pozarządowe pracujące z młodzieżą lub na jej rzecz. O tym, kto wejdzie w skład Młodzieżowego Sejmiku II kadencji zadecydowała Kapituła złożona z 9 osób, młodzieżowych radnych poprzedniej kadencji, którzy nie ubiegali się o ponowny mandat radnego. Kapituła zarekomendowała Zarządowi Województwa osoby do uzyskania mandatu radnego II kadencji Młodzieżowego Sejmiku.

- Bardzo się cieszę, że Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zatwierdził listę radnych II kadencji Młodzieżowego Sejmiku. Jestem przekonany, że tak jak w pierwszej kadencji zachowane zostaną wysokie standardy pracy, nasza współpraca będzie układać się bardzo dobrze, że młodzieżowi radni, tak jak ich poprzednicy, będą angażować się w ważne dla regionu sprawy. Pierwszym ważnym wyzwaniem dla nowych radnych będzie wyrażenie opinii o projekcie Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego 2030+, do której rekomendacje przygotował Młodzieżowy Sejmik I kadencji. Moim zdaniem, praca w tym gremium to dla młodych ludzi także szansa na zdobycie nowych doświadczeń, poszerzanie wiedzy na temat działalności społecznej i samorządowej, ale także nawiązanie cennych przyjaźni – podkreśla Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Radni pochodzą z różnych części województwa, m. in. z  Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Połańca, Starachowic, Skarżyska-Kamiennej, Końskich, Pawłowa, Kunowa, Miedzianej Góry, Kluczewska, Włoszczowy, Bogorii i Radoszyc. Najmłodszy radny ma 15 lat, zaś najstarsza radna ma 22 lata i reprezentuje Samorząd Studencki Politechniki Świętokrzyskiej. Powiat jędrzejowski reprezentuje Kamil Łazarski z gminy Sobków.

Wręczenie nominacji radnym zaplanowano na 2 lipca br. Podczas I sesji wybiorą oni ze swojego grona przewodniczącego, wiceprzewodniczących oraz sekretarza Młodzieżowego Sejmiku, zdecydują również, w których komisjach problemowych chcą działać.

 

Źródło:(Gabinet Marszałka Województwa)

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •