reklama

reklama

/>

W Małogoszczu biskup Henryk Jagodziński odprawił mszę prymicyjną

W Małogoszczu biskup Henryk Jagodziński odprawił mszę prymicyjną

Dzień po uzyskanych święceniach biskupich ksiądz Henryk Jagodziński odprawił swoją mszę prymicyjną w rodzinnym Małogoszczu. Wokół kościoła zebrały się tłumy mieszkańców, chcących pogratulować biskupowi Jagodzińskiemu święceń i nominacji. Biskup Henryk Jagodziński został mianowany przez papieża Franciszka nuncjuszem apostolskim w Ghanie i arcybiskupem. To pierwszy w historii ksiądz z diecezji kieleckiej, który został nuncjuszem apostolskim.

Na mszę świętą, którą celebrował biskup Henryk Jagodziński przyszły tłumy mieszkańców Małogoszcza. Nic dziwnego, biskup Jagodziński pochodzi właśnie z tej miejscowości. Msza święta prymicyjna odbyła się na dziedzińcu kościoła Wniebowzięcia NMP. We mszy uczestniczyła najbliższa rodzina arcybiskupa z ojcem, siostrą i bratem na czele.

Po nabożeństwie z ciepłymi słowami do arcybiskupa Henryka Jagodzińskiego zwrócił się proboszcz parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Małogoszczu ks. Henryk Makuła.

Decyzją papieża Franciszka arcybiskup Jagodziński został nuncjuszem apostolskim w Ghanie. Burmistrz Mariusz Piotrowski podarował biskupowi Jagodzińskiego obraz, który przedstawia kościół Wniebowzięcia NMP w Małogoszczu i nawiązał do daty nominacji na nuncjusza apostolskiego.

Arcybiskup Jagodziński zwracając się do mieszkańców Małogoszcza mówił:

-Pragnę za Świętym JPII powtórzyć słowa: „Jestem krwią z Waszej krwi i sercem z Waszych serc”.

Ksiądz Henryk Jagodziński był na wielu placówka w Europie. Posługiwał między innymi w Chorwacji, na Białorusi i w Bośni i Hercegowinie. Od 2001 znajduje się w służbach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •