Logo
Wydrukuj tę stronę

Kolejne pieniądze z Unii Europejskiej rozdane. W gminie Małogoszcz będzie droga dojazdowe w Bocheńcu

Kolejne pieniądze z Unii Europejskiej rozdane. W gminie Małogoszcz będzie droga dojazdowe w Bocheńcu

2,5 mln zł na drogi dojazdowe do gospodarstw rolnych. Ponad 27 km dróg, umożliwiających dojazd do gruntów rolnych. Wszystko to już w najbliższym czasie zostanie zbudowanych lub zmodernizowanych dzięki środkom finansowym, które otrzymały świętokrzyskie gminy. Umowy  z przedstawicielami 67 samorządów podpisali w Filharmonii Świętokrzyskiej marszałek Andrzej Bętkowski oraz członek Zarządu Województwa Marek Jońca.

Wsparcie województwa dla tego typu przedsięwzięć wynika z realizacji ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych w zakresie finansowego wsparcia gmin w 2020 roku.

- Program ma na celu poprawę stanu dróg i ułatwienie pracy rolnikom, którzy często wykorzystują nowoczesny sprzęt, wymagający odpowiednich nawierzchni dróg. Za otrzymane wsparcie finansowe, drogi dojazdowe do pól zyskają asfaltowe lub utwardzone nawierzchnie, wybudowane zostaną zjazdy i kanały odwodnieniowe – poinformował marszałek Andrzej Bętkowski

Wnioski o wsparcie budowy, odbudowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych złożyło 67 gmin z województwa świętokrzyskiego na łączną kwotę prawie 4,1 mln zł. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zdecydował dofinansować wszystkie wnioskujące gminy i przeznaczył na ten cel 2 mln 458 tys. zł.

Drogi dojazdowe do pól zawsze były ważne dla obszarów wiejskich. Tymi szlakami od wieków rolnicy docierali do swoich upraw czy gospodarstw. Dlatego cieszę się, że każdego roku, wyremontowanych i nowo wybudowanych dróg przybywa. Ludzie czekają na tego typu inwestycje, które są realizowane przez samorządy gminne. Dziś podpisujemy umowy z 67 gminami o wartości 2,5 mln zł, dzięki czemu przybędzie nam około 30 km dróg dojazdowych do pól – mówi członek Zarządu Województwa Marek Jońca.

W gminie Małogoszcz dofinansowanie wyniosło 40 tysięcy złotych. Za te pieniądze zostanie przebudowana droga dojazdowa do gruntów rolnych w miejscowości Bocheniec.

Gmina Łopuszna złożyła wniosek o dofinansowanie do przebudowy drogi w miejscowości Sarbice Drugie.

Dzięki wsparciu zmodernizowanych zostanie ok. 27,4 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych w całym województwie.


© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.