reklama

reklama

/>

Nowe Miejsce Obsługi Podróżnych przy świętokrzyskim odcinku drogi ekspresowej S7

Nowe Miejsce Obsługi Podróżnych przy świętokrzyskim odcinku drogi ekspresowej przy S7 Nowe Miejsce Obsługi Podróżnych przy świętokrzyskim odcinku drogi ekspresowej przy S7

Nowe Miejsce Obsługi Podróżnych przy drodze ekspresowej S7 na trasie Warszawa - Kielce - Kraków. Kierowcy mogą wjechać na MOP Podlesie przed Jędrzejowem.

Wdrożona została docelowa organizacja w Miejscu Obsługi Podróżnych w Podlesiu przy drodze ekspresowej S7 między Chęcinami i Jędrzejowem. Kierowcy podróżujący na trasie Warszawa – Kielce – Kraków mogą wjechać na parking, skorzystać z miejsc odpoczynku i toalet.

Na terenie MOP w Podlesiu znajdują się miejsca parkingowe dla pojazdów lekkich, ciężkich oraz wydzielone dla przewożących materiały niebezpieczne. Zbudowane zostały również specjalnie miejsca do ważenia pojazdów dla Inspekcji Transportu Drogowego, specjalnie oznaczono dogodne miejsca dla rodzin z małymi dziećmi, a także osób niepełnosprawnych. Zmotoryzowani mogą skorzystać z toalet wyposażonych także w prysznice. Z myślą o podróżnych zostały urządzone miejsca wypoczynku, w których można odetchnąć podczas przerwy w podróży i spożyć prowiant. Urządzony został także plac zabaw dla dzieci. W Miejscu Obsługi Podróżnych umieszczone zostały tablice z informacjami o atrakcjach turystycznych i przyrodniczych regionu świętokrzyskiego.

Przy drodze ekspresowej S7 na terenie województwa świętokrzyskiego wybudowanych zostało dziesięć Miejsc Obsługi Podróżnych. W tych kategorii pierwszej skorzystamy z parkingu, toalet i miejsc do odpoczywania, w tych kategorii drugiej możemy zatankować pojazd i coś przekąsić w lokalu gastronomicznym. Podróżujący na kierunku Warszawa – Kraków mają do dyspozycji MOP Suchedniów Zachód ze stacją benzynową i restauracją, MOP Występa Zachód z miejscami parkingowymi, wypoczynkowymi i toaletami, MOP Szewce Zachód dostosowywany aktualnie do kategorii II (docelowo będzie tam stacja paliw i gastronomia), wspomniany MOP Podlesie kategorii I praz MOP Klemencice, na którym zbudowana zostanie stacja paliw i lokal gastronomiczny. Jadąc od Krakowa w kierunku Warszawy możemy skorzystać Miejsc Obsługi Podróżnych w Potoku Małym i Szewcach (oba dostosowywane są do kategorii II), w Występie (MOP ze stacją paliw i restauracją) i w Suchedniowie (MOP kategorii I). Trwa procedura związana z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie dla Miejsca Obsługi Podróżnych w Smykowie, które będzie wyposażone tak jak MOP Podlesie, a docelowo dostosowane do kategorii II.

 

źródło: Małgorzata Pawelec-Buras, Główny specjalista ds. komunikacji

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •