reklama

/>

„Talent Świętokrzyski” Michalina Ryńska z Jędrzejowa

„Talent Świętokrzyski” Michalina Ryńska z Jędrzejowa „Talent Świętokrzyski” Michalina Ryńska z Jędrzejowa

Michalina Ryńska – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Jędrzejowie, laureatka wielu konkursów literackich, w tym: 2-ego Międzynarodowego Konkursu Literackiego „Jak uszczypnie będzie znak” im. Anny Szewczak – Konefał, Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Święty Mikołaj w oczach dzieci”, Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Popisz się talentem” organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era oraz Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Płynąc pod prąd” w kat. szkół podstawowych została laureatką „Talentów Świętokrzyskich”.

Michalina Ryńska jest jedyną laureatką, która mimo młodego wieku może pochwalić się udanymi próbami pisarskimi. Wielokrotnie nagradzana w ogólnopolskich konkursach literackich oraz zwyciężczyni 2-ego Międzynarodowego Konkursu Literackiego „Jak uszczypnie będzie znak” im. Anny Szewczak – Konefał.

Po raz 21. Samorząd Województwa Świętokrzyskiego nagrodził wybitnie uzdolnionych uczniów i studentów z regionu, przyznając “Talenty Świętokrzyskie”. W związku z obostrzeniami epidemicznymi gala odbyła się w formule zdalnej. W Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach nagrody z rąk przewodniczącego Sejmiku Województwa Andrzeja Prusia, marszałka Andrzeja Bętkowskiego oraz członek Zarządu Województwa Tomasza Jamki, odebrali przedstawiciele tegorocznych talentów.

Tytuł “Talenty Świętokrzyskie” otrzymały w tym roku 22 osoby: 15 za szczególne osiągnięcia edukacyjne, 3 za osiągnięcia naukowe oraz 4 za działalność artystyczną.

Lista laureatów nagrody Talenty Świętokrzyskie 2020:

Osiągnięcia edukacyjne
1.    Katarzyna Borek – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, finalistka 50-tej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego i laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Stowarzyszenia im. Jana Karskiego.
2.    Jakub Dudek – absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek im. Świętej Jadwigi Królowej w Kielcach, finalista 50-tej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
3.    Kinga Majcher – uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr 2 im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim, finalistka 46-ej Olimpiady Geograficznej, wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.
4.    Tymoteusz Mętrak – absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach, finalista 46-tej Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej, 61-ej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, laureat 8-ej edycji Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent” Fundacji „Zawsze Warto”.
5.    Aleksander Mijas – uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach, finalista 46-tej Olimpiady Geograficznej.
6.    Jan Młynarczyk – absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach, finalista 13-tej Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887- 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej” im. mjr. Marka Gajewskiego, laureat 8-ej edycji Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent”- Fundacji „Zawsze Warto”.
7.    Róża Okoń – absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach, finalistka 66-tej Olimpiady Chemicznej, laureatka 56-ego Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. Antoniego Swiniarskiego oraz Interdyscyplinarnego Konkursu Naukowego „Symbioza Umysłów”.
8.    Mateusz Pańtak – uczeń VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Kielcach, finalista 46-ej Olimpiady Geograficznej, wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym “Alfik”.
9.    Krzysztof Pawelec – absolwent VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach, finalista 61-ej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, finalista 22-ej Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie, laureat w kat. Realizacja projektu medialnego (praca zespołowa) w Europejskim konkursie „Zostań młodzieżowym reporterem Europy” organizowanym przez niemiecką fundację: Ingeborg und Eberhard Beckherrn Stiftung.
10.    Damian Prus – absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach, finalista 49-tej Olimpiady Biologicznej.
11.    Michalina Ryńska – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Jędrzejowie, laureatka wielu konkursów literackich, w tym: 2-ego Międzynarodowego Konkursu Literackiego „Jak uszczypnie będzie znak” im. Anny Szewczak – Konefał, Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Święty Mikołaj w oczach dzieci”, Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Popisz się talentem” organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era oraz Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Płynąc pod prąd” w kat. szkół podstawowych.
12.    Piotr Rysiński – absolwent VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach, finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej, Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” oraz Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego, wyróżniony także w 27. Olimpiadzie Informatycznej.
13.    Jakub Tomaszewski – absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach, finalista 66-tej Olimpiady Chemicznej, laureat konkursu interdyscyplinarnego “Symbioza umysłów”.
14.    Jakub Treszczotko – absolwent VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach, finalista 50-tej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, otrzymał tytuł „Najlepszego Mówcy” Ogólnopolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich „Debbaty”.
15.    Mateusz Wójcik – absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach, finalista 66-tej Olimpiady Chemicznej, 13-tej Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” oraz laureat 56-tego Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. Antoniego Swiniarskiego.

Osiągnięcia naukowe
1.    Klaudia Adamczewska – studentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, współautorka wielu publikacji naukowych, m.in. w renomowanym czasopiśmie „Clinical Neurology and Neurosurgery”, w materiałach pokonferencyjnych 14. Kongresu Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego, wyróżniona w sesji posterowej na Kongresie Naukowo – Szkoleniowym Neurologia „Medforum 2019”, zdobywczyni 1. i 3. miejsca w kategorii Case Study (studium przypadku) na międzynarodowej konferencji naukowej, 2. miejsca w sesji posterowej na 13-tym Międzynarodowym Kongresie Naukowo – Szkoleniowym: Psychiatria Medforum 2019 „Psychiatrio, quo vadis?”, laureatka w kategorii Neurology na międzynarodowej konferencji naukowej.
2.    Irmina Morawska – absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, współautorka kilku publikacji naukowych zamieszczonych w międzynarodowych czasopismach specjalistycznych z dziedziny medycyny, autorka publikacji naukowej pt. „Praktyczne aspekty farmakoterapii komorowych zaburzeń rytmu serca” w czasopiśmie specjalistycznym „Kardiologia po dyplomie”, wyróżniona w konkursie StRuNa 2019.
3.    Aleksandra Polak – doktorantka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, współautorka czterech prac zamieszczonych w prestiżowych międzynarodowych czasopismach medycznych posiadających Impact Factor: JOURNAL OF CLINICAL MEDICINE, FRONTIERS IN ENDOCRINOLOGY, ENDOCRINE CONNECTIONS znajdujących się na liście czasopism z punktacją Ministra Nauki
i Szkolnictwa Wyższego.

Osiągnięcia artystyczne
1.    Gabriela Leśniok – studentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Geperta we Wrocławiu, uczestniczka międzynarodowej wystawy zbiorowej „Czarne Obrazy z Czasów Zarazy i na Czasy Zarazy”, uczestniczka 3-ej edycji Międzynarodowego Triennale Rysunku Studentów Uczelni Artystycznych pt. „Miasto” w Galerii Sztuki Współczesnej we Wrocławiu oraz wystawy „ROK-Refleksja o Kapelańskim”, uczestniczka wystaw zbiorowych, m.in. w Galerii Omega im. Marka Hoffmanna w Toruniu oraz wystawy „Mit o przyszłości”, organizowanej przez kolektyw artystyczny „Tak jakby Grupa” BWA Studio we Wrocławiu, uczestniczka pleneru artystycznego w ramach projektu „Inni – tacy sami” w Kamieniu Wielkim.
2.    Kamil Pacholec – student Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, laureat Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Jana Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy, zakwalifikował się na Międzynarodowy Konkurs Chopinowski w 2021 roku, z pominięciem Komisji Kwalifikacyjnej i Eliminacji.
3.    Eryk Parchański – uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach, finalista Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie, laureat i zdobywca nagrody specjalnej w Elevato Certificate w Salzburgu, zakwalifikował się na Eliminacje na Międzynarodowy Konkurs Chopinowski w 2021 roku.
4.    Julia Tłuczkiewicz – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, laureatka wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów wokalnych, m.in. Międzynarodowego Festiwalu w Wilnie „Muzikostelntuyga”, Międzynarodowego Konkursu Jazzowego „Magnolia” w Warszawie, Międzynarodowego Festiwalu „Multi Gerne Festiwal” na Białorusi, Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Podlaska Nuta”w Bielsku Podlaskim, zdobywczyni Grand Prix w Dziecięcym i Młodzieżowym Festiwalu Kolędowym w Szczucinie.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •