reklama

reklama

/>

Tir pełny żywności pojawił się w powiecie jędrzejowskim

Tir pełny żywności pojawił się w powiecie jędrzejowskim

Ponad 20 ton żywności dla ponad pół tysiąca osób potrzebujących, zamieszkujących powiat jędrzejowski, przyjechało TIR-em do Nagłowic.
W ramach programu "Bezpieczne Powiaty Świętokrzyskie Plus", do powiatu jędrzejowskiego przyjechał pełny tir z produktami żywnościowymi, które za darmo zostaną rozdane osobom najbardziej potrzebującym, mieszkającym w powiecie jędrzejowskim.

Dystrybucja darmowego jedzenia, zajmie się Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci w Nagłowicach. Żywności pochodzi ze Świętokrzyski Bank Żywności w Ostrowcu Świętokrzyskim i jest jej ponad 20 ton.

Poprzez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci w Nagłowicach, żywność zostanie rozdysponowana wśród najbardziej potrzebujących. Z uwagi na warunki pogodowe, żywność do osób dostarczą druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych lub Wojska Obrony Terytorialnej.

Paweł Faryna, starosta jędrzejowski dostarczył także produkty spożywcze ze Świętokrzyski Bank Żywności w Ostrowcu Świętokrzyskim dla Domu Dziecka w Nagłowicach. Są to przede wszystkim produkty z długim terminem ważności, z których można przyrządzić pełnowartościowe posiłki, w tym lubiane przez dzieci słodycze.

Produkty za darmo pozyskano w ramach programu "Bezpieczne Powiaty Świętokrzyskie Plus", któremu patronuje Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego. - Czyny, nie słowa - podsumowuje piątkową akcję żywnościową, Paweł Faryna, starosta jędrzejowski.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •