reklama

reklama

/>

18 czerwca odbędzie się I Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Korowód MYŚLIwskiego”

18 czerwca odbędzie się I Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Korowód MYŚLIwskiego” 18 czerwca odbędzie się I Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Korowód MYŚLIwskiego”

Zorganizowanie I Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Korowód MYŚLIwskiego” pozwoli osobom dorosłym oraz młodzieży szkolnej ze szkół średnich zaprezentować swoje umiejętności i talenty recytatorskie w oparciu o niezwykle wartościowe teksty, autorstwa jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy polskich – Wiesława Myśliwskiego – urodzonego w 1932 roku w Dwikozach koło Sandomierza, laureata wielu nagród, w tym dwukrotnie Nagrody Literackiej Nike.

Twórcy, który czerpiąc ze źródeł chłopskiego doświadczenia i chłopskiej mowy żywej, wpisuje swoje kreacje w krąg uniwersalnych praw i prawd o świecie i ludzkiej egzystencji. Z uwagi na wartość twórczości Wiesława Myśliwskiego, pisarza wywodzącego się z ziemi świętokrzyskiej, zasadnym jest stworzenie konkursu o tę twórczość opartego. Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić oraz wysłać elektronicznie kartę zgłoszeniową dostępną na stronie.

Forma oddziaływania społecznego, jaką jest konkurs recytatorski, jest kolejnym zadaniem podejmowanym przez Instytut Kultury Ireneusza Ślusarczyka, którego celami jest szeroko pojęta działalność na rzecz kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, a także edukacji. W swoich działaniach staramy się sięgać do najszlachetniejszej materii literackiej i artystycznej, stąd wybór twórczości Wiesława Myśliwskiego, jako kanwy wokół której można stworzyć konkurs, służący popularyzacji dzieł literackich tego pisarza oraz edukacji młodzieży i osób dorosłych.

Kontakt dla uczestników oraz dla mediów:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     tel. 601 904 398

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •