reklama

reklama

/>

reklama

/>

Świętokrzyska drużyna strażacka najlepsza w kraju w sportach pożarniczych. W mistrzowskiej drużynie są reprezentanci Jędrzejowa

Świętokrzyska drużyna strażacka najlepsza w kraju w sportach pożarniczych. To pierwszy taki sukces Świętokrzyska drużyna strażacka najlepsza w kraju w sportach pożarniczych. To pierwszy taki sukces

Z reprezentacją Państwowej Straży Pożarnej z województwa świętokrzyskiego, która zwyciężyła w XXXVII Mistrzostwach Polski w Sporcie Pożarniczym, spotkali się marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski i wojewoda Zbigniew Koniusz. Świętokrzyscy strażacy po raz pierwszy w historii zawodów okazali się najlepsi w klasyfikacji zespołowej.

Zawody rozegrane na początku lipca w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie stanowiły podsumowanie całorocznego szkolenia sportowego strażaków, prowadzonego w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej. W zmaganiach uczestniczyło 20 drużyn z całej Polski. Rywalizacja odbywała się w trzech konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód, wspinanie przy użyciu drabiny hakowej oraz pożarnicze ćwiczenie bojowe.

 – Cieszę się bardzo z tego sukcesu i gratuluję! Poziom zawodów był bardzo wysoki, a Wasze wyniki w poszczególnych konkurencjach są godne podziwu i świadczą o doskonałym wyszkoleniu. Jako człowiek związany ze sportem, najpierw zawodnik, a później trener, życzę, by Wasza przygoda ze sportem była kontynuowana, bo procentuje to później w wielu dziedzinach życia – mówił marszałek Andrzej Bętkowski, wspominając swoje doświadczenia związane ze wspieraniem rozwoju sportów pożarniczych w powiecie skarżyskim.

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz pogratulował i podziękował świętokrzyskiej reprezentacji strażaków za ogromny trud włożony w przygotowanie do zawodów i w szkolenia pożarnicze. Świętokrzyski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Krzysztof Ciosek podziękował z kolei władzom województwa za wspieranie sportów pożarniczych.

To bardzo ważne, bo sprawny strażak to podstawa sukcesu w działaniach ratowniczych – podkreślił komendant Krzysztof Ciosek.

W składzie zwycięskiej świętokrzyskiej reprezentacji są strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach oraz z Komend Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej, Jędrzejowie, Ostrowcu Świętokrzyskim i Włoszczowie.

Źródło: Urząd Marszałkowski

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •