reklama

reklama

/>

reklama

/>

Jędrzejowskie obchody święta Policji

Jędrzejowskie obchodyświęta Polsicji Jędrzejowskie obchodyświęta Polsicji

W piątek odbyły się obchody Święta Policji w Jędrzejowie. Nominacje na wyższe stopnie policyjne z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Jędrzejowie otrzymało 21 funkcjonariuszy. W uroczystościach oprócz awansowanych stróżów prawa udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych.

Tradycyjnie, piątkową uroczystość poprzedziło złożenie kwiatów oraz zapalenie znicza na grobie Policjanta II Rzeczpospolitej przez Komendanta Powiatowego Policji w Jędrzejowie mł. insp. Tomasza Sołtysika oraz jego zastępcę nadkom. Grzegorza Lotko.

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się o godzinie 14:00 w auli budynku Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie złożeniem meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Jędrzejowie, który wraz ze Starostą Jędrzejowskim wręczył 21 funkcjonariuszom nominacje na wyższe stopnie policyjne. Mł. insp. Tomasz Sołtysik odczytał również list od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kiecach nadinsp. dr Jarosława Kalety skierowany do funkcjonariuszek, funkcjonariuszy i pracowników Policji garnizonu świętokrzyskiego z okazji 102. rocznicy powołania Policji Państwowej.

Wszystkim mianowanym przełożeni oraz zaproszeni goście złożyli gratulacje i podziękowania za wzorową służbę i wkładany trud w zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie jędrzejowskim.

Komendant Powiatowy Policji w Jędrzejowie podziękował wszystkim uczestnikom wydarzenia za przybycie w tym pięknym rocznicowym wydarzeniu, ważnym dla każdego policjanta. Podkreślił również wzorowe współdziałanie samorządów i instytucji współpracujących z jędrzejowskimi mundurowymi w budowaniu bezpiecznego powiatu.

Z kolei w niedzielne południe odbyła się uroczysta Msza Święta w Archiopactwie Ojców Cystersów w Jędrzejowie, sprawowana w intencji jędrzejowskich stróżów prawa. W oprawę liturgiczną ceremonii zaangażowani byli jędrzejowscy mundurowi, którzy w tym uroczystym dniu uczcili swoje święto, wspominając również swoich kolegów, którzy udali się na wieczną służbę.


Źródło: KPP Jędrzejów

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •