reklama

/>

O Puchar Marszałka

O Puchar Marszałka O Puchar Marszałka

Na stadionie MKS "WIERNA" Małogoszcz odbył się już po raz kolejny, cykliczny turniej piłki nożnej drużyn młodzieżowych o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego

Podobnie jak w latach poprzednich na obiektach MKS Wierna mogliśmy gościć młodych adeptów piłki nożnej z terenu województwa świętokrzyskiego. Zawody o godz. 9.30 rozpoczął Prezes MKS „WIERNA” Małogoszcz Sławomir Trybek, a młodzi piłkarze rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych po 4 drużyny w grupie: Żaków /rocznik 2013/ i Orlików /rocznik 2011/.

W grupie młodszej mecze były niezwykle wyrównane. Podopieczni Mariusza Rudkiewicza i Łukasza Ziętala dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu w „małej tabeli” i bezpośredniemu zwycięstwu z ekipą Astry I Piekoszów zajęli I m-ce w swojej grupie. Drugie miejsce przypadło zawodnikom pierwszej drużyny Piekoszowa, natomiast trzecią pozycję zajęła drużyna Hetmana Włoszczowa. Wszystkie zespoły zdobyły po 6 pkt.

W grupie starszej Orlików rywalizacje zdominowała drużyna Hetmana Włoszczowa, która zwyciężyła we wszystkich meczach. Drugie miejsce przypadło zespołowi Astry Piekoszów, a trzecie Bucovii Bukowa.

W trakcie rozgrywek wszyscy obecni mogli skosztować przepysznych kiełbasek z grilla serwowanych przez niezastąpionego kierownika Klubu – Błażeja Kuterasińskiego, a przede wszystkich obserwować jak młodzi zawodnicy radzą sobie na boisku.

Na zakończenie rozgrywek najlepsi zawodnicy turnieju oraz wszystkie drużyny i ich uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary, statuetki i medale, które zostały wręczone przez obecnego na zakończeniu burmistrza Miasta i Gminy Małogoszcz Mariusza Piotrowskiego oraz gospodarzy prezesa MKS „Wierna” - Sławomira Trybka oraz Józefa Kantarka - wiceprezesa MKS Wierna.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
KATEGORIA ŻAKÓW– rocznik 2013:

I miejsce: MKS „WIERNA” Małogoszcz
II miejsce: Astra I Piekoszów
III miejsce: Hetman Włoszczowa
IV miejsce: Astra II Piekoszów

Najlepszy strzelec: Michał Bona /Wierna/ - 14 bramek
Najlepszy zawodnik: Fabian Secemski /Hetman/
Najlepszy bramkarz: Szymon Kwiatek /Astra/

KATEGORIA ORLIK – rocznik 2011:
I miejsce: Hetman Włoszczowa
II miejsce: Astra Piekoszów
III miejsce: Bucovia Bukowa
IV miejsce: MKS „WIERNA” Małogoszcz

Najlepszy strzelec: Patryk Turczyn /Hetman/ - 11 bramek
Najlepszy zawodnik: Paweł Śliwiński /Hetman/
Najlepszy bramkarz: Marcel Samul /Astra/

Tegoroczny turniej podobnie jak w latach ubiegłych współfinansowany został ze środków finansowych Klubu, Urzędu Miasta i Gminy Małogoszcz oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach.

Źródło: MKS Wierna Małogoszcz

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •