reklama

reklama

/>

 

/>

Młodzież z powiatu jędrzejowskiego chce się dostać do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Młodzież z powiatu jędrzejowskiego chce się dostać do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Ruszyły konsultacje w sprawie rekrutacji młodych ludzi w wieku od 15 do 24 lata, które mają na celu zaktywizowanie młodzież w pracach na rzecz województwa świętokrzyskiego. Na spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie młodzież pytała o to jak zostać młodzieżowym radnym województwa.  
Choć Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego to ciało doradcze, to jest jedyne takie miejsce, gdzie młodzi ludzie mogą realnie wpływać na samorząd województwa i zgłaszać swoje pomysły, których często dorośli samorządowcy nie zauważają. Spotkanie w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie miało na celu zachęcenie młodzieży z powiatu do zgłoszenia swojej kandydatury, bo do obsadzenia z okręgu jędrzejowskiego, włoszczowskiego, pińczowskiego, kazimierskiego i buskiego jest siedem miejsc. Do spróbowania swoich sił w pracy sejmiku zachęcali Ci, którzy już spędzili kilka lat w pracach MSWŚ.
 
Młodzież z powiatu jędrzejowskiego do przystąpienia do prac w MSWŚ zachęcał starosta jędrzejowski. Włodarz powiatu jest przekonany, że młodzi ludzie z Jędrzejowa są w stanie wnieść swój zapał i pomysłowość do obrad sejmiku.

Kreatywnej młodzieży z powiatu jędrzejowskiego nie trzeba długo namawiać do zaangażowania. Na sali wyłowiliśmy dwie osoby, które już wysłały do Kielc swoje rekomendacje, a które w swoich środowiskach znane są z inicjatywy na wielu polach.

Do MŚWŚ może kandydować każdy młody człowiek w wieku od 15 do 24 lat, który jest mieszkańcem województwa świętokrzyskiego. Zgłoszenie, rekomendacje, można przesyłać do Urzędu Marszałkowskiego do 16 maja.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •