reklama

reklama

/>

 

/>

Sadzili drzewa dla pszczółek i czytali książki

Sadzili drzewa dla pszczółek Sadzili drzewa dla pszczółek

Wicemarszałek Marek Bogusławski dziś w Szkole Podstawowej nr 2 w Jędrzejowie wziął udział w Ogólnopolskiej Akcji „Ratownicy Czytelnictwa” oraz z przedszkolakami na terenie Przedszkola nr 2 Bajkowa Ciuchcia w Jędrzejowie posadził krzewy miododajne.

Miododajne krzewy to forma nagrody dla przedszkoli, które wzięły udział w konkursie plastycznym pn. „Poszukiwacze wiosny” zorganizowanym przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Ogród Przedszkola nr 2 Bajkowa Ciuchcia w Jędrzejowie wzbogacił się dziś o nowe gatunki roślin miododajnych, które są wsparciem dla pszczół i innych owadów zapylających. Więcej na temat akcji

Przedszkola otrzymały sadzonki kolorowych krzewów ozdobnych, przyjaznych ptakom i owadom. Zostaną one posadzone na terenie placówek oświatowych wspólnie z uczestnikami konkursu. W taki sposób wspieramy małych miłośników przyrody w upiększaniu naszej planety – mówi wicemarszałek Marek Bogusławski, z którym drzewka sadzili także burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek oraz Tomasz Hałatkiewicz, dyrektor Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

Wicemarszałek Marek Bogusławski w Szkole Podstawowej nr 2 w Jędrzejowie wziął także udział w Ogólnopolskiej Akcji „Ratownicy Czytelnictwa”. Przeczytał uczniom klasy 1A opowiadanie autorstwa Pawła Beręsewicza pt. „Szacunek, czyli udko kurczaka” z książki „12 Ważnych Opowieści – Polscy autorzy o wartościach”.
Ogólnopolska akcja Ratownicy Czytelnictwa została zorganizowana przez Fundację Powszechnego Czytania i stawia sobie za cel podniesienie poziomu czytelnictwa w Polsce. Ratownicy czytelnictwa, to wspólnota edukatorów-liderów, którzy pracują razem, wspierając się wzajemnie, na rzecz upowszechnienia czytania wśród dzieci. Celem akcji jest, by uczniowie i nauczyciele rozwijali się wszechstronnie, troszczyli się o siebie nawzajem, dbali o otaczający świat, potrafili rozmawiać ze sobą rozumiejąc się i szanując wzajemnie. Czytanie książek buduje takie społeczności.

Źródło: Urząd Marszałkowski

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •