reklama

reklama

/>

 

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: Egzamin ósmoklasistów. Politechnika Świętokrzyska zaprasza przyszłych studentów. Monika Sawicka-Kacprzak w Salonie Kobiet KCK

Wiadomości Świętokrzyskie

Zapraszamy na Wiadomości Świętokrzyskie.

Tegoroczni ósmoklasiści mają już za sobą pierwszy poważny egzamin w swoim życiu. Język polski w całym województwie świętokrzyskim pisało około 15 tysięcy uczniów. W tym także młodzież z Ukrainy. Ten test trzeba napisać, nie można nie zdać, jednak wyniki będą się liczyły w procesie rekrutacji do szkół średnich

Startuje batalia o indeksy, uczniowie rozpoczynają rekrutację na studia. Czasu na podjęcie decyzji nie będzie dużo, a warto ją starannie przemyśleć. Do zapoznania się z ofertą zachęca m.in. Politechnika Świętokrzyska.

Monika Sawicka Kacprzak była gościem ostatniego Salonu Kobiet w Kieleckim Centrum Kultury. Pisarka, dziennikarka i mistrzyni świeckich ceremonii pogrzebowych rozmawiała o swoich doświadczeniach, które zmotywowały ją do rozpoczęcia kariery. Jej pierwsza powieść "Kruchość porcelany" doczekała się czterech wznowień. To historia wciąż społecznie aktualna bo ukazuje świat kobiety, która musiała zmierzyć się z przemocą domową. Zobaczcie Państwo fragment tej rozmowy.

W Skarżysku trwa przebudowa ulicy Pułaskiego. Remont obejmuje odcinek od ul. Moniuszki do Armii Krajowej. Szczegóły w materiale wideo.

W jaki sposób zabezpieczyć się przed upiorem, dlaczego nie warto pracować w samo południe, a także czy dobrze mieć przy sobie czerwoną wstążkę- o tym wszystkim mówiono podczas ostatniej Rodzinnej Niedzieli w skansenie. Był też quest i Galeria Osobliwości - zapraszamy na relację z tego wydarzenia.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •