reklama

reklama

/>

reklama

/>

Dni otwarte szkoły

Dni otwarte szkoły Dni otwarte szkoły

Liceum w Małogoszczu otworzyło swoje drzwi dla ósmoklasistów, którzy znajdują się w ważnym momencie swojego życia i stoją przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej.

W części oficjalnej spotkania dyrektor Anna Nosal serdecznie przywitała zgromadzoną młodzież, przedstawiła bogatą ofertę dydaktyczną szkoły: profile kształcenia, przedmioty dodatkowe i możliwości udziału w wielu atrakcyjnych projektach.
Następnie przybyli Goście odbyli spacer, zaglądając do licealnych sal lekcyjnych: w punktach językowych delektowali się angielską herbatą i ukraińskimi sernikami, uczestniczyli w angielskich, niemieckich i rosyjskich potyczkach językowych, odwiedzili też stoisko Erasmus+. Bogatsi o doświadczenia kulinarne i językowe poznawali profil ekonomiczny i wystąpili w Geograficznym Turnieju „Jeden z Dziesięciu”.

Na humanistów czekały dwa przystanki: profil społeczno-prawny, na którym w lawinie historycznych zagadek kręciło się polonistyczne Koło fortuny i profil psychologiczny, który był pełen wyzwań przygotowanych przez Herę i Zeusa. Ósmoklasiści mogli też skorzystać z porad przyszłych psycholożek.

Dla ścisłowców obowiązkowym punktem była sala nr 8 i królująca w niej matematyka i fizyka – czekał tam skonstruowany przez naszego Absolwenta-Bartłomieja Woźnicę marsjański łazik! Fani logicznego myślenia i Gambitu Królowej mogli spróbować swoich sił w Turnieju szachowym. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się profil medyczny: na lekcji biologii obserwowano świat pod mikroskopem, przeprowadzono próby Ruffiera, jednak najwięcej emocji wzbudziła lekcja anatomii i sekcja serca i nerki. Długa kolejka uformowała się przy stanowiskach chemicznych, gdzie chemiczki prowadziły doświadczenia i badały odciski palców z różnego podłoża. Obowiązkowym miejscem do odwiedzenia była też hala sportowa i muzyczna uczta przygotowana przez DJ-a Messiego.

Dzień Otwartej Szkoły dla ósmoklasistów stał się okazją do poznania nauczycieli, starszych kolegów i przekonania się, że Liceum Ogólnokształcące w Małogoszczu to szkoła, która daje wiele możliwości rozwoju. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze.

Źródło: UMiG w Małogoszczu

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •