reklama

reklama

/>

reklama

/>

Od jutra rusza 6 nowych linii autobusowych

Od jutra rusza 6 nowych linii autobusowych Od jutra rusza 6 nowych linii autobusowych

Od jutra (1 lipca) województwo świętokrzyskie uruchamia 6 nowych linii autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Marszałek Andrzej Bętkowski oraz członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka podpisali umowę, dotyczącą uruchomienia nowych połączeń autobusowych.

Autobusy będą kursować na trasach:

Kielce – Nowa Słupia – Ostrowiec Świętokrzyski.
Kielce – Pińczów – Kazimierza Wielka.
Kielce – Opatów – Sandomierz.
Staszów – Opatów – Ostrowiec Świętokrzyski.
Busko-Zdrój – Pińczów – Jędrzejów – Włoszczowa.
Końskie – Nowy Kazanów – Ruda Maleniecka – Fałków – Włoszczowa.

Nowe połączenia w ramach wojewódzkich przewozów pasażerskich, których organizatorem jest województwo świętokrzyskie, są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w kwocie prawie 2,3 mln zł. Z budżetu województwa świętokrzyskiego na ten cel zarezerwowanych jest 560 tys. zł.

Połączenia pozwolą na skomunikowanie trudno dostępnych miejsc na terenie województwa świętokrzyskiego. To przyczyni się do zwiększenia dostępności komunikacji autobusowej dla pasażerów również na obszarach, na których komunikacja ta obecnie nie istnieje. Połączenia realizowane będą przez operatorów publicznego transportu zbiorowego, specjalnie oznaczonymi pojazdami z herbem województwa, będą one także przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami i klimatyzowane, co zdecydowanie ułatwi podróżnym drogę w miesiącach wakacyjnych na dłuższych trasach.

Kursy będą wykonywane w godzinach obecnie nie obsługiwanych. W dni robocze będzie to tzw. linia przyspieszona – autobusy będą zatrzymywały się na wybranych przystankach na danej linii autobusowej, natomiast w soboty i niedziele rozkład jazdy obejmuje wszystkie przystanki na trasach przejazdu.

Linie komunikacyjne, na których świadczone będą usługi przewozowe określone zostały w „Planie zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego Województwa Świętokrzyskiego”.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •