reklama

 

reklama

 

/>

U Marszałka każdy szarpie w swoją stronę

Po poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego widzimy jak wyraźnie zmienił się układ sił w województwie. Po niedawnym odwołaniu przewodniczącego sejmiku, opozycja poszła dalej i z prezydium sejmiku wyeliminowała wiceprzewodniczących z PiS. Podobnie stało się z przewodniczącymi poszczególnych komisji sejmikowych. Co to oznacza?

Czytaj dalej...

Wiadomości Świętokrzyskie: Sesja nerwowa, a Mikołaj i tak przyszedł!

Po poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego widzimy jak wyraźnie zmienił się układ sił w województwie. Po niedawnym odwołaniu przewodniczącego sejmiku, opozycja poszła dalej i z prezydium sejmiku wyeliminowała wiceprzewodniczących z PiS. Podobnie stało się z przewodniczącymi poszczególnych komisji sejmikowych. Co to oznacza? Mamy najświeższe komentarze w tej sprawie.

Czytaj dalej...

Święta Barbara czuwa nad Jędrzejowem

Plac przy źródełku w Jędrzejowie tętnił życiem. III Jędrzejowska Barbórka przyciągnęła wielu mieszkańców, którzy wspólnie odmówili modlitwę, a także uczestniczyli w spotkaniu z Mikołajem. W tym uroczystym dniu każda Barbara otrzymała upominek i moc życzeń.

Czytaj dalej...

Każda Barbara ma swoją patronkę

Po raz III zorganizowano Jędrzejowską Barbórkę przy źródełku. W 2020 roku Gmina Jędrzejów otrzymała od działkowców z Rodzinnych Ogródków Działkowych im. “Barbary”, teren wokół źródełka, którym mogą zarządzać przez piętnaście lat.

Czytaj dalej...

Znamy laureatów Talentów Świętokrzyskich 2023 roku

Już po raz 24. Samorząd Województwa Świętokrzyskiego nagrodził wybitnie uzdolnionych uczniów i studentów z regionu, przyznając im stypendia “Talenty Świętokrzyskie”. Spotkanie ze stypendystami, wręczenie dyplomów i przekazanie gratulacji odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Stypendia z rąk przewodniczącego Sejmiku Województwa Arkadiusza Bąka, wiceprzewodniczącego Marka Strzały, członka Zarządu Województwa Tomasza Jamki, a także kuratora oświaty Kazimierza Mądzika odebrało 24 stypendystów. W WDK gościli także dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych Urzędu Marszałkowskiego Piotr Kisiel i zastępca dyrektora Renata Bilska.

 

Czytaj dalej...

Świętokrzyski poseł, którego nie zna marszałek

Sejmowe wydarzenia środowych obrad biją rekordy oglądalności. Niestety w roli głównej, niekoniecznie pozytywnej, wystąpił poseł świętokrzyski Mariusz Gosek. Gosek wplątał się w ostra wymianę zdań z posłami opozycji demokratycznej, by przy okazji dowiedzieć się, że marszałek Sejmu nie zna posła z imienia i nazwiska.

Czytaj dalej...

Z narkotykami i pod wpływem

W minioną niedzielę sędziszowscy policjanci skontrolowali osobowego opla. Jak się okazało, młody mieszkaniec gminy Wodzisław kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających. Podczas kontroli mundurowi znaleźli przy nim blisko 22 gramy niedozwolonych substancji. 19-latek odpowie za posiadanie narkotyków, jak również za kierowanie pojazdem pod ich wpływem. O losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •