reklama

reklama

/>

Gmina Bieliny gotowa na nowy sezon turystyczny

Gmina Bieliny gotowa na nowy sezon turystyczny

Mimo, że zima nie ustępuje samorządy z powiatu kieleckiego już przygotowują się na zbliżający się sezon turystyczny. Gmina Bieliny zapowiada, że podobnie jak w latach ubiegłych, również w roku bieżącym przygotuje dla przyjezdnych sporo atrakcji.

Gmina Bieliny w dalszym ciągu chce realizować spotkania i imprezy, które do tej pory organizowano na jej terenie. Święto Truskawki czy Dzień Kultury i Tradycji już na stałe wpisały się w krajobraz gminy i również w 2015 roku możemy spodziewać się kolejnych edycji tych imprez. Jednak, jak zapowiada wójt, Sławomir Kopacz, na turystów czekać będzie o wiele więcej atrakcji.

- Mamy również takie mniejsze wydarzenia, nie mniej bardzo ważne, takie jak Dzień Żołnierzy Wyklętych, który chcemy w tym roku zorganizować. Dużo będzie się działo w Osadzie Średniowiecznej w Hucie Szklanej, czyli tym miejscu, które jest u podnóża Świętego Krzyża. Wesele Świętokrzyskie, Święto Zalewajki – na pewno turyści będą mieli wiele atrakcji, na które bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do gminy Bieliny – mówi Sławomir Kopacz, wójt gminy Bieliny.

W planach rozwoju turystyki gminy Bieliny jest ścisła współpraca na tej płaszczyźnie z sąsiadującą gminą Nowa Słupia. Wójt wyraził nadzieję, że ta współpraca przyniesie owoce już w najbliższym sezonie turystycznym.

- Rozmawiamy na ten temat, mamy również pomysły na to, żeby wspólne realizować projekty, również takie, które mogłyby być dofinansowanie środkami unijnymi – mówi wójt.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i gustom mieszkańców oraz turystów, gmina zaprasza do przedstawienia propozycji zespołów, solistów, formacji i artystów, którzy mieliby wystąpić podczas XVIII edycji Święta Truskawki oraz gminnych dożynek. Pomysły i inspiracje prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •