reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

Z wizytą w "Złotej Rybce"

Z wizytą w "Złotej Rybce"

Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji „Złota Rybka” jest już oficjalnie otwarte. Obiekt znajduje się w malowniczym Oblęgorze, w gminie Strawczyn i jest jednym z najnowocześniejszych tego typu ośrodków na terenie województwa świętokrzyskiego. Nasza ekipa telewizyjna zwiedziła obiekt podczas prezentacji wraz zaproszonymi na tę uroczystość gośćmi.

Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji „Złota Rybka” w Oblęgorze to miejsce niezwykłe. Jako jedno z nielicznych w województwie świętokrzyskim przybliża możliwość kompleksowego powrotu do zdrowia dzieciom dotkniętym niepełnosprawnością. To również bardzo dobre rozwiązanie dla rodziców, którzy nie muszą już szukać podobnych ośrodków na terenie kraju.

- Ośrodek jest wyposażony w bardzo nowoczesny sprzęt leczący światłem, dźwiękiem. Sama byłam pod wrażeniem niektórych urządzeń, których nigdy nie widziałam. Myślę, że będzie on dawał, przede wszystkim, zdrowie dzieciom, a rodzicom przyniesie nadzieję, że dzieci dzięki turnusom, które będą się tutaj odbywały, przynajmniej w jakimś stopniu odzyskają sprawność – mówi Beata Oczkowicz, wiceminister obrony narodowej.

- Gmina się zmieni, dzięki temu ośrodkowi, który będzie ją promował w takiej bardzo fajnej materii, bowiem będzie poprawiał zdrowotność szczególnie dzieci i młodzieży. To jest piękna rzecz, wspaniały pomysł oraz świetna i szybka realizacja – mówi Tadeusz Tkaczyk, wójt gminy Strawczyn.

- Ten nowy ośrodek ma rację bytu, bo zapotrzebowanie jest. Patrząc na ten budynek, na wykończenie i wyposażenie myślę, że wszyscy pacjenci, którzy tutaj się znajdą na pewno będą zadowoleni i po wielu zabiegach wyjdą stąd zdrowsi – dodaje Zbigniew Piątek, wójt gminy Piekoszów.

Terapia ruchowa, urządzenia do stymulacji sensorycznej, wizualnej, dźwiękowej, czy praca terapeuty z dziećmi – to zaledwie kilka z wielu ofert, które posiada w swoim asortymencie ośrodek „Złota Rybka”.

- Rehabilitacja dla dzieci jest bardzo słabo rozwinięta, a niezwykle potrzebna. Ten ośrodek jest potrzebny i zapewniający panel rehabilitacji wszelkimi najnowocześniejszymi metodami, o czym świadczą certyfikaty personelu, jak i wyposażenie tych wszystkich pracowni, które skupiają się na wszelkich najnowocześniejszych metodach i trendach w rehabilitacji dziecięcej – mówi dr n. med. Marek Tombarkiewicz, dyrektor Szpitala w Staszowie.

- Każde dziecko, które jest dzieckiem upośledzonym czy chorym, wymaga terapii kompleksowej, czyli postępowania wielokierunkowego oraz różnego rodzaju bodźców, zarówno ruchowych – terapii opartych na ruchu, wrażeniach zmysłowych, na inspiracji poprzez zmysły dźwiękowe, barwne, poprzez kontakt ze zwierzęciem, ćwiczenia w środowisku wodnym. W tym ośrodku jest możliwość skorzystania z różnego rodzaju bodźcowania tych zmysłów u dziecka, które przekładają się na jego sprawność psychoruchową – mówi dr n. med. Marek Grabski, konsultant medyczny w ośrodku „Złota Rybka”.

- Ludzie szukają dobrych ośrodków rehabilitacyjnych i jeżeli takie się pojawiają, to od razu tam pacjenci jadą. Przykładem tego może być sukces kliniki „Budzik” w Warszawie, która ma na swoim koncie już szesnaste wybudzenie dziecka i tam wszyscy szukają pomocy. Widać, że dobre ośrodki cieszą się bardzo dużym wzięciem u rodziców – przyznaje dyrektor Tombarkiewicz.

2 marca odbyło się uroczyste zaprezentowanie „Złotej Rybki” zaproszonym gościom, wśród których znalazła się, miedzy innymi, wiceminister obrony narodowej, Beata Oczkowicz. Przybyli nie ukrywali swojego podziwu i chętnie dzielili się dobrymi wrażeniami.

- Dzisiaj przy otwarciu, zwiedzając ten obiekt przyznaję, że jest to piękna rzecz i z przyszłością, z czego ja się bardzo cieszę – mówi wójt Strawczyna.

- Jestem pod dużym wrażeniem ośrodka, który zapewnia kompleksową rehabilitację dla dzieci. Takich ośrodków w naszym województwie jest bardzo mało, a większość jest dla osób dorosłych, albo ogólnoustrojowa rehabilitacja, bo sprofilowana na chorych po udarach czy zabiegach kardiologicznych – mówi dyrektor Szpitala w Staszowie.

- Największe emocje u mnie zawsze wywołują dzieci, które reagują bardzo spontanicznie, są bardzo otwarte i są szczere w swoich wypowiedziach. Kiedy widzę ich uśmiech to wtedy wiem, że warto włączać się w różnego rodzaju akcje pomagające najmłodszym – dodaje Beata Oczkowicz.

Szczegółowa oferta Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji „Złota Rybka” znajduje się na stronie internetowej www.zlotarybka.info.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •