reklama

reklama

/>

reklama

/>

Sportowe zmagania i pozytywne przesłanie podczas Piłkarskiego Festynu Rodzinnego

Sportowe zmagania i pozytywne przesłanie podczas Piłkarskiego Festynu Rodzinnego

W minioną sobotę murawy Stadionu Sportowego w Daleszycach przeżyły prawdziwe piłkarskie święto, a wszystko za sprawą Piłkarskiego Festynu Rodzinnego. Oprócz sportowych emocji, impreza niosła ze sobą również pozytywne przesłanie, zachęcające najmłodszych do uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego.

Słoneczna pogoda oraz początek kalendarzowego lata zachęciły organizatorów Piłkarskiego Festynu Rodzinnego do wyjścia z hal i przeniesienia się na boiska trawiaste. Przez całą sobotę, od godzin porannych, na boiskach Stadionu Sportowego w Daleszycach mogliśmy podziwiać sportowe zmagania w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Dallas Cup 2015” roczników 2006 i młodszych.

- Kiedyś organizowaliśmy taki turniej na hali sportowej w Gimnazjum w Daleszycach, a teraz próbujemy zrobić, nie tylko zimowy turniej, ale też letni. Korzystając z okazji, że drużyny, które są dzisiaj uczestnikami zapraszają też naszą drużynę na swoje turnieje. W ten sposób rewanżujemy się im – mówi burmistrz Daleszyc, Dariusz Meresiński.

- Jest to turniej, który organizujemy zawsze zimą, ale w tym roku chcieliśmy go zorganizować również w lato, dlatego że na trawie i świeżym powietrzu dzieci lepiej się czują. Mamy tu też dwa boiska i dzieci więcej pograją – dodaje Paweł Toboła, prezes „Spartakusa” Daleszyce.

Po uroczystym nagrodzeniu zwycięzców i uczestników turnieju, byliśmy świadkami wielkiego meczu Absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Kielcach z Reprezentacją Polski Księży, której szeregi zasilił sam burmistrz Daleszyc.

- Traktujemy to przede wszystkim jako spotkanie po dwudziestu paru latach, bo nie wszyscy utrzymują ze sobą kontakt. Chcemy to potraktować stricte po koleżeńsku i ma być to miła zabawa – mówi burmistrz.

Piłkarski Festyn Rodzinny to również wsparcie akcji „Stop zwolnieniom z WF-u”.

- Doskonale zdajemy sobie sprawę, ile trzeba poświęcić czasu i chęci, żeby przekonać młodzież do oderwania się od komputera. Dzisiaj coraz więcej ludzi siedzi przy komputerze i robi wszystko, by nie brać udziału w zajęciach wychowania fizycznego. Dlatego popieramy taką akcję i chcemy, aby jak najwięcej dzieci brało czynny udział w zajęciach, nie tylko gry w piłkę nożną. Stawiamy na zajęcia sportowe, aby na terenie gminy Daleszyce jak najwięcej dzieci miało możliwość wyboru spędzenia czasu, nie tylko przed komputerem – mówi Dariusz Meresiński.

- Jesteśmy małym miasteczkiem, ale cały czas namawiamy dzieci, żeby trenowały w „Spartakusie” i żeby chodziły na WF-y – dodaje Paweł Toboła.

Organizatorami turnieju był Urząd Miasta i Gminy Daleszyce, Paweł Pietraszek – nauczyciel z Zespołu Szkół Nr 1 w Kielcach, Miejsko-Gminny Klub Sportowy „Spartakus” Daleszyce oraz Miejsko-Gminny Ośrodek kultury w Daleszycach.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •