reklama

reklama

/>

Rusza Europejski Tydzień Sportu

Rusza Europejski Tydzień Sportu

7 września rozpocznie się Europejski Tydzień Sportu, który ma zachęcić wszystkich, bez względu na wiek, do bycia aktywnym. Z tego względu w czwartek, europoseł Bogdan Wenta spotkał się z klubem seniora z Morawicy, który jako pierwszy zgłosił się do kampanii.

Aktywność fizyczna to bardzo ważny element naszego życia. Dzięki niej czujemy się lepiej, poprawiamy swoją kondycję, a przede wszystkim – jesteśmy zdrowsi.

- Europejski Tydzień Sportu pod patronatem Komisji Europejskiej ma przede wszystkim pobudzić aktywność fizyczną całego przekroju społecznego. Działania opierają się na czterech filarach: edukacyjnym, społecznym, najstarszej grupie wiekowej i klubach sportowych. Główną zaletą programu jest to, że niepotrzebna jest nam jakakolwiek duża inwestycja finansowa, ekonomiczna, tylko to zależy od nas, jak możemy się ruszać. W tym roku jest oczywiście wiele inicjatyw związanych z diagnozowaniem, podpowiadaniem zdrowego stylu życia,  ale to przede wszystkim świadomość, że robiąc coś dla siebie, robimy coś dla innych. Sądzę, że to jest główne motto, aby zwrócić uwagę, że przez lepszą aktywność fizyczną będziemy zdrowsi, a zaczynając od siebie, pobudzimy innych – wyjaśnia Bogdan Wenta, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Tak samo uważa też Klub Seniora „Zawsze Młodzi”, którego członkowie przeszli kurs nordic walking, raz w tygodniu spędzają czas na basenie, a obecnie ćwiczą tam aqua aerobik.

- Sport jest bardzo ważny, ponieważ pomimo kłopotów ze zdrowiem, nie muszę korzystać z tak dużej ilości lekarzy, ale ciągle jeszcze pracuję, udzielam się i prowadzę klub. Moim zdaniem sport jest po prostu bardzo ważny w życiu człowieka i żeby jeszcze młodzi brali tak czynny udział jak my – mówi Zofia Godzierz, Klub Seniora „Zawsze Młodzi”.

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu zaplanowano różnego rodzaju działania.

- My będziemy robić zdjęcia oraz filmiki, które umieścimy na stronie internetowej posła Bogdana Wenty w specjalnie utworzonej zakładce, jak również poprzez facebooka. Będziemy również zachęcać państwa do tego, aby uczynili to samo. Wszystko po to, żeby pokazać „ja już coś zrobiłem, a teraz zrób i ty”. W ten sposób spróbujemy pobudzić społeczeństwo od najmłodszego dzieciaczka do najstarszej osoby, żeby wyjść z domu i zrobić coś dla siebie – informuje Danuta Papaj, dyrektor biura Bogdana Wenty.

Europejski Tydzień Sportu  potrwa do 13 września, ale jak podkreślił europoseł, ma on być tylko impulsem, zachęcającym do dalszych działań i samodzielnych ćwiczeń.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •