reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

Nowiny mają kolejne poidełko. Relacja z otwarcia tylko u nas!

Nowiny mają kolejne poidełko. Relacja z otwarcia tylko u nas

Od dzisiaj Nowiny mają nowe poidełko. W czwartek dokonano uroczystego otwarcia tego urządzenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych. Pomysł poidełka w takim miejscu pojawił się zaraz po wprowadzeniu ustawy wycofującej niezdrowe jedzenie z polskich szkół. Wodociągi Kieleckie wyszły w ten sposób naprzeciw potrzebom uczniów. Jest to także próba zachęcenia ich do zdrowych nawyków żywieniowych. Tylko u nas pełna relacja z wydarzenia.

W czwartek do Nowin trafiło już drugie poidełko Wodociągów Kieleckich. Poprzednie, które znajduje się przy Urzędzie Gminy zostało oddane 13 sierpnia. Kolejne zamontowano w Zespole Szkół Ponadpodstawowych.

- Zmieniły się przepisy dotyczące korzystania z wód gazowanych, soków oraz różnych produktów żywnościowych i uznaliśmy w wodociągach, że to dobry czas, żeby wyjść z taką akcją montowania poidełek, po to żeby wyrobić odpowiedni nawyk picia wody prosto z kranu, wody bardzo dobrej, żeby dzieci nie piły innych rzeczy, które są niekoniecznie zdrowe. Wpisujemy się w tę politykę, realizujemy ją i będziemy wszędzie tam, gdzie będzie zapotrzebowanie by te poidełka montować – mówi Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Prezes Wodociągów jest zadowolony ze zrealizowanego przedsięwzięcia. Uczniowie również.

- Weszła ta ustawa i nie można mieć w szkole napojów gazowanych, dlatego fajnie, że będzie taka rzecz, z której każdy może korzystać. Myślę, że na upalne dni to się na pewno przyda. Szczególnie po lekcjach wychowania fizycznego – twierdzi uczeń Karol Kasperek.

- Ja też uważam, że na pewno się przyda, bo nawet jeśli ktoś zapomni picia, to będzie mógł się tutaj napić – dodaje Julita Sołtys.

Jak widać, pomysł zainstalowania poidełka w szkole był trafiony. Uczniowie już teraz zapowiadają, że będą propagować go wśród swoich kolegów.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •