reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

Spłonęła stodoła i część domu. Przyczyną podpalenie?

Spłonęła stodoła i część domu. Przyczyną podpalenie?

W miejscowości Szewce w gminie Sitkówka-Nowiny spłonęła stodoła. Do pożaru doszło w środę wieczorem. Ogień zajął również budynek mieszkalny. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak z kilkumetrową ścianą ognia walczyło osiem zastępów straży pożarnej.

Około godz. 20.30 do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej trafiło zgłoszenie o pożarze stodoły. Ogień było widać z odległości kilku kilometrów, a dokładnie z drogi ekspresowej relacji Chęciny- Skarżysko-Kamienna. Na miejscu natychmiast pojawiło się osiem zastępów straży pożarnej. Z ogniem walczyło 36 strażaków.

- Działania straży polegały na podawaniu środków gaśniczych, czyli wody na palące się obiekty. Brak osób poszkodowanych, profilaktycznie do właścicielki jedzie pogotowie - powiedział asp. Sztab. Maciej Adamczyk, dowódca jednostki PSP w Kielcach

Ze wstępnych ustaleń strażaków wynika, że prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Na chwilę obecną policja ustala jak mogło do tego dojść. Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. W obawie o swoje zdrowie sąsiedzi opuścili swoje domy.

- Jestem sąsiadką. Już praktycznie paliło się na mojej stronie. Ogromny pożar, strzelanie niesamowite, przeżycie niesamowite - powiedziała Danuta, sąsiadka.

Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Jedynie właścicielka posesji skarżyła się na bóle głowy. Stodoła spłonęła doszczętnie. Ogień zajął również znajdujący się w odległości 2 metrów dom, a dokładnie elewację i dach. Budynek był w trakcie budowy. Straty oszacowano na 110 tys. zł.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •