reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

Pucharowe rozgrywki w Mniowie

Pucharowe rozgrywki w Mniowie

Dla fanów aktywności sportowej weekend w gminie Mniów upłynął pod znakiem turnieju piłki siatkowej o Puchar Stowarzyszenia Quo Vadis. Na hali zespołu szkół zmierzyło się 6 lokalnych drużyn, ale zwycięzca mógł być tylko jeden.

Turniej rozpoczął się w sobotę. W fazie grupowej o awans do kolejnego etapu walczyło sześć drużyn. Cztery najlepsze w niedzielę w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Mniowie stanęły do rozgrywek pucharowych.

- To jest jedna z inicjatyw, podejmowanych dla mieszkańców gminy. To już drugi turniej siatkówki, pierwszy odbył się w sierpniu w kompleksie sportowym. Był też m.in. turniej tenisa stołowego – mówi Piotr Wilczak, prezes Stowarzyszenia Quo Vadis z Mniowa.

Turniej odbył się z inicjatywy Stowarzyszenia Quo Vadis, działającego na terenie gminy Mniów. Przy jego organizacji udało się uzyskać dodatkowe wsparcie.

- Totalizator Sportowy często uczestniczy w wydarzeniach o charakterze sportowym. Cieszymy się, że także w ten turniej mogliśmy się zaangażować – mówi Tomasz Zbróg, dyrektor oddziału Totalizatora Sportowego w Kielcach.

Jak się okazuje, gra w piłkę siatkową zyskuje coraz większą popularność w gminie.

- Co środę, w hali zespołu szkół spotykamy się z młodzieżą i nauczycielami na zajęciach siatkówki. Gramy w różnych grupach wiekowych, starsi z młodszymi – mówi Karol Traczyński ze Stowarzyszenia Quo Vadis.

Stowarzyszenie z Mniowa podejmuje szereg działań, by zaangażować do różnych form aktywności lokalną społeczność. Organizuje m.in. bezpłatne korepetycje z matematyki, fizyki czy chemii.
Sportowe spotkania, takie jak weekendowy turniej siatkówki na stałe wpisały się już w kalendarz wydarzeń lokalnych.

W niedzielnych rozgrywkach najlepsza okazała się drużyna z Zaborowic, która pokonała w finale ekipę K.O.alicja. Trzecie miejsce zdobyła drużyna Stowarzyszenia Quo Vadis, wygrywając z ekipą Dzikie Dziki.

W planach są już kolejne turnieje, m.in. tenisa stołowego, badmintona, piłki nożnej i oczywiście siatkowej.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •