reklama

/>

Plener fotograficzny Moje miejsce / Wspólna przestrzeń

Plener fotograficzny Moje miejsce / Wspólna przestrzeń

Moje miejsce / Wspólna przestrzeń, pod takich hasłem w Wiśniówce odbył się plener fotograficzny.   Organizatorem wydarzenia była grupa nieformalna „Kwiatki w betonie" przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Masłowie. W plenerze uczestniczyli młodzi mieszkańcy Wiśniówki, dzięki którym będzie można lepiej poznać to miejsce. 

Tu się urodzili, tu się wychowują. Chcieli lepiej poznać rodzinne strony, dlatego nakręcili film.  

- Chcieliśmy pokazać historię tego miejsca, może troszeczkę w inny sposób i myślę, że nam się udało – mówi Agata Syska.

Na co dzień spotykają się w świetlicy w Wiśniówce, teraz młodzi twórcy chcą rozwijać nową pasję, pasję fotografowania. Stało się to możliwe dzięki akcji społecznej „Kwiatki w betonie”, która zorganizowała otwarty  plener fotograficzny pod hasłem - Moje miejsce / Wspólna przestrzeń.  

- Fotografując musimy się zatrzymać, poszukać odpowiedniego kadru, później musimy inaczej spojrzeć na te fotografię i to powoduje, że to miejsce staje się nam bliższe. To jest szukanie tej bliskości, szukanie korzeni poprzez fotografię – mówi Małgorzata Chmiel, koordynatorka przedsięwzięcia.

Celem projektu Moje miejsce / Wspólna przestrzeń jest zaktywizowanie młodych ludzi, zaprezentowanie im nowych pomysłów na spędzenie wolnego czasu, a także odkrywanie tajemnic małej ojczyzny. W realizacji pleneru pomogli pracownicy Szklanego Domu w Ciekotach. Do wzięcia w nim udziału młodzieży nie trzeba było długo namawiać.

- Wychodząc z pomysłem nigdy nie wiemy na ile on spodoba się młodzieży. Dlatego pytamy ich co oni zrobiliby z tym dalej.  Staramy się te nasze pomysły uczynić ich pomysłami.  Okazuje się, że film i fotografia dla tych dzieciaków są czymś interesującym – mówi Joanna Kwiecień ze Szklanego Domu w Ciekotach.

Podczas pleneru fotografowali wszystko co ich otacza. Budynki, stare okno, pomnik, a nawet chodnik. Wszędzie  kryje się jakaś historia.

- Ja niby tu mieszkam wiem coś o tej miejscowości, ale okazuje się, że cały czas można odkrywać coś nowego – mówi Kinga Syska.  

Członkowie akcji społecznej „Kwiatki w betonie” podpowiadali młodym fotografikom jak szlifować warsztat.  Piwnica Klubu Sportowego „Skalnik” została odkryta na nowo. Fotografia do wielka pasja Pawła Sikory. Plener w Wiśniówce to doskonały pomysł – mówi.

- Dowiedziałem się paru rzeczy o zdjęciach, jak była ta prezentacja w świetlicy to dowiedziałem się dużo rzeczy jak robi się zdjęcia – mówi Paweł Sikora.

Efektem pracy miłośników fotografowania będzie wystawa w świetlicy w Wiśniówce, która odbędzie się 10 grudnia. Uczestnicy pleneru otrzymają atrakcyjne niespodzianki m.in. kalendarze ze swoimi zdjęciami. Projekt został dofinansowany ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

„Kwiatki w betonie” to akcja społeczna, której celem jest organizowanie równych wydarzeń w przestrzeni publicznej. Głównie są to plenery fotograficzne, podczas których dokumentowane są ciekawe miejsca, a także obiekty pochodzące z czasów „epoki słusznie minionej” czyli PRL-u. Nieformalna grupa miłośników fotografii działa od 2012 roku.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •