reklama

/>

Zwiększy się komfort jazdy i bezpieczeństwo podróżowania podopiecznych Dziennego Domu Pobytu „Otwarte Serca” w Sędku

Zwiększy się komfort jazdy i bezpieczeństwo podróżowania podopiecznych Dziennego Domu Pobytu „Otwarte Serca” w Sędku

Po dwóch latach starań gminie Łagów udało się kupić samochód do przewozu osób niepełnosprawnych.  Dzięki wsparciu z PFRON-u podopieczni będą nim dowożeni z domu na zajęcia w placówce.

Pod maską ma 190 koni mechanicznych, jest komfortowy i przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.
Do tego naszpikowany elektroniką  i bezpieczny.

- Jak każdy autobus na drogach w Polsce i w Unii Europejskiej  może jeździć tylko do 100 km/h ma ograniczenie prędkości – mówi Jan Ozdoba, kierowca.

Po dwóch latach starań gminie Łagów udało się kupić specjalistyczny samochód, będą nim dowożeni na zajęcia podopieczni  Dziennego Domu Pobytu „Otwarte Serca” w Sędku. W czwartek uroczyście przekazano auto do użytkowania.

- Do tej pory dowoziliśmy naszych podopiecznych  wynajmując komercyjny transport, który jest drogi, teraz mając własny transport obniżymy koszty i te pieniądze będzie można przeznaczyć na inne cele w ośrodku – Paweł Marwicki, wójt Łagowa.

Auto warte jest ponad 300 tysięcy złotych, ponad 200 tysięcy przekazał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, reszta pieniędzy pochodziła z budżetu gminy.

- To dofinansowanie było bardzo potrzebne bo tutaj dowożone są osoby nie tylko z gminy Łagów – mówi Andrzej Michalski, dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach.

Z pomocy placówki w Sędku korzystają też mieszkańcy gmin Raków, Bieliny i Nowa Słupia. W warsztatach terapii zajęciowej  uczestniczy trzydzieści osób z różnymi niepełnosprawnościami. Krzysztof Siwonia codziennie przyjeżdża tu na rehabilitację.

- Gdyby nie te zajęcia to musiałbym siedzieć w domu – mówi Krzysztof Siwonia.

Autem mogą podróżować dwadzieścia dwie osoby.

- Uczestniczymy w różnych wyjazdach czy wycieczkach są organizowane również występy, w których chętnie biorą udział nasi podopieczni – mówi Wioletta Kozłowska, kierownik Dziennego Domu Pobytu „Otwarte Serca” w Sędku.

W Dziennym Domu Pobytu „Otwarte Serca” w Sędku odbyło się również przedświąteczne spotkanie, w którym uczestniczyli  podopieczni i opiekunowie placówki, a także zaproszeni goście.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •