reklama

reklama

 

/>

Gmina Bodzentyn stawia na rozwój dróg lokalnych

Gmina Bodzentyn stawia na rozwój dróg lokalnych

Władze gminy Bodzentyn podpisały już umowy z wykonawcami na przebudowę sześciu dróg, jedna z nich usprawni ruch pomiędzy dwiema atrakcjami turystycznymi – zalewem w Wilkowie i Parkiem Miniatur i Rozrywki w Krajnie. Wartość wszystkich inwestycji wynosi ponad półtora miliona złotych.

Zalew w Wilkowie, jedna z największych atrakcji turystycznych w gminie Bodzentyn. Kilka kilometrów dalej - Park Miniatur i Rozrywki w Krajnie. Już niebawem te chętnie odwiedzane miejsca połączy nowa droga. To dobra informacja mówią mieszkańcy.

- Do tej pory trzeba było jechać tyle kilometrów autobusem teraz do rodziny przejdę sobie piechotą – mówi Stanisław Kukla.

Droga do tej pory nie była utwardzona, co uniemożliwiało mieszkańcom bezpieczny przejazd, teraz się to zmieni. Powstaną pobocza i zjazdy, wyremontowany zostanie przepust, a skarpa rowu wzmocniona płytami.

Gmina Bodzentyn na budowę drogi łączącej Wilków z Krajnem Zagórze pozyskała pieniądze z  rządowego programu rozwoju dróg lokalnych. Koszt inwestycji to ponad 640 tysięcy złotych, połowa tej kwoty pochodzi z budżetu gminy. To nie koniec drogowych inwestycji. Samorząd podpisał również umowę z wykonawcą na przebudowę pięciu innych dróg.

- To bardzo ważne inwestycje dla rozwoju turystyki – podkreśla Dariusz Skiba, burmistrz Bodzentyna.

W Świętej Katarzynie wyremontowane zostaną ulice Świętokrzyska i Spacerowa.  Tu na poprawę nawierzchni mieszkańcy czekali wiele lat. Najgorzej jest podczas ulewnych dni i na zakończenie zimy – mówi Stefan Rachtan.

Zmodernizowane zostaną również dwie drogi w Kamieńcu i jedna we Wzdole Parcele. Przebudowa tych pięciu dróg kosztować będzie ponad 886 tysięcy złotych.  Ponad połowa tej kwoty pochodzi z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, reszta to wkład gminy Bodzentyn. Prace remontowe na wszystkich odcinkach dróg rozpoczną się wiosna tego roku.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych