Logo
Wydrukuj tę stronę

Gmina Bodzentyn stawia na rozwój dróg lokalnych

Gmina Bodzentyn stawia na rozwój dróg lokalnych

Władze gminy Bodzentyn podpisały już umowy z wykonawcami na przebudowę sześciu dróg, jedna z nich usprawni ruch pomiędzy dwiema atrakcjami turystycznymi – zalewem w Wilkowie i Parkiem Miniatur i Rozrywki w Krajnie. Wartość wszystkich inwestycji wynosi ponad półtora miliona złotych.

Zalew w Wilkowie, jedna z największych atrakcji turystycznych w gminie Bodzentyn. Kilka kilometrów dalej - Park Miniatur i Rozrywki w Krajnie. Już niebawem te chętnie odwiedzane miejsca połączy nowa droga. To dobra informacja mówią mieszkańcy.

- Do tej pory trzeba było jechać tyle kilometrów autobusem teraz do rodziny przejdę sobie piechotą – mówi Stanisław Kukla.

Droga do tej pory nie była utwardzona, co uniemożliwiało mieszkańcom bezpieczny przejazd, teraz się to zmieni. Powstaną pobocza i zjazdy, wyremontowany zostanie przepust, a skarpa rowu wzmocniona płytami.

Gmina Bodzentyn na budowę drogi łączącej Wilków z Krajnem Zagórze pozyskała pieniądze z  rządowego programu rozwoju dróg lokalnych. Koszt inwestycji to ponad 640 tysięcy złotych, połowa tej kwoty pochodzi z budżetu gminy. To nie koniec drogowych inwestycji. Samorząd podpisał również umowę z wykonawcą na przebudowę pięciu innych dróg.

- To bardzo ważne inwestycje dla rozwoju turystyki – podkreśla Dariusz Skiba, burmistrz Bodzentyna.

W Świętej Katarzynie wyremontowane zostaną ulice Świętokrzyska i Spacerowa.  Tu na poprawę nawierzchni mieszkańcy czekali wiele lat. Najgorzej jest podczas ulewnych dni i na zakończenie zimy – mówi Stefan Rachtan.

Zmodernizowane zostaną również dwie drogi w Kamieńcu i jedna we Wzdole Parcele. Przebudowa tych pięciu dróg kosztować będzie ponad 886 tysięcy złotych.  Ponad połowa tej kwoty pochodzi z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, reszta to wkład gminy Bodzentyn. Prace remontowe na wszystkich odcinkach dróg rozpoczną się wiosna tego roku.

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.