reklama

reklama

 

/>

Turniej Gór Świętokrzyskich w zapasach w stylu wolnym

Turniej Gór Świętokrzyskich w zapasach w stylu wolnym

Ponad 200 zawodniczek i zawodników rywalizowało w Bodzentynie podczas I Otwartego Turnieju Gór Świętokrzyskich w zapasach w stylu wolnych. W zawodach wzięli udział młodzi zapaśnicy z 16 klubów z całej Polski.

Sportowa rywalizacja i organizacyjny sukces. W Bodzentynie odbył się I Otwarty Turniej Gór Świętokrzyskich Młodziczek i Młodzików oraz Dzieci w zapasach w stylu wolnym. Do walki na macie stanęło ponad 200 zawodników. Zapasy to sport dla każdego – zapewniają trenerzy. Ćwiczenia na macie można rozpocząć już od najmłodszych lat.

- Zapasy są dyscypliną ogólnorozwojową, rozwijają się wszystkie mięśnie, to dyscyplina i dla chłopców i dla dziewcząt – mówi Karol Kucharczyk, trener zapaśników ULKS Guliwer.

Zawodnicy są niezwykle sprawni, co udowodnili podczas pokazów gimnastycznych.
Wiktoria Płaczkowska z Bodzentyna, najlepsza zawodniczka tych zawodów, trenuje od trzech lat niemal codziennie.

- Ten sport jest taki ruchliwy, trzeba dużo myśleć, ale jest  też szansa na poznanie różnych osób – mówi Wiktoria Płaczkowska, zawodniczka ULKS Guliwer.  

Położenie rywala na łopatki jest prawdziwym powodem do dumy. Jednak nie jest to takie proste, potrzeba nie tylko dobrze rozbudowanych mięśni, ale również bycia sprytniejszym, bardziej gibkim i szybkim.

- Czy walczą dzieci czy seniorzy to zawsze najważniejsze jest bezpieczeństwo i do tego przywiązujemy największą wagę w zapasach nie ma duszeń, nie ma łamań są tylko rzuty, które są bezpieczne – mówi Andrzej Biernat, sędzia główny zawodów.  

I Otwarty Turniej Gór Świętokrzyskich odbył się w Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika “Ponurego”, a jego organizatorami byli Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Guliwer Kielce i gmina Bodzentyn.  Poprzez ten turniej chcemy promować sport i zdrowy styl życia – podkreślił burmistrz Dariusz Skiba.  

- Od prawie roku wyraziłem zgodę, aby w naszej placówce dzieci i młodzież trenowała zapasy pod okiem trenerów dwa razy w tygodniu – mówi Dariusz skiba, burmistrz Bodzentyna.

Puchary i medale wręczono najlepszym zawodniczkom i zawodnikom w kilkunastu kategoriach. W punktacji drużynowej najlepsi okazali się zapaśnicy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Guliwer.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych