reklama

reklama

 

/>

Umowa z wykonawcą podpisana, rusza modernizacja oczyszczalni ścieków

Umowa z wykonawcą podpisana, rusza modernizacja oczyszczalni ścieków

25 milionów złotych kosztować będzie modernizacja oczyszczalni ścieków w Bodzentynie. W poniedziałek podpisano umowę z wykonawcą inwestycji. To jeden z elementów dużego projektu uporządkowania gospodarki wodno – ściekowej w gminie. Dostęp co nowej sieci uzyskają mieszkańcy szesnastu miejscowości.

Podpisy złożone, oczyszczalnia ścieków w Bodzentynie zostanie zmodernizowana. W poniedziałek władze gminy podpisały umowę z wykonawcą inwestycji, która kosztować będzie 25 milionów złotych.
- Nasza gmina to w 90 procentach tereny chronione, dlatego jest to tak ważna inwestycja pod względem ochrony środowiska – mówi Dariusz Skiba, burmistrz Bodzentyna.

Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni to jeden z elementów dużego projektu skanalizowania gminy. Powstanie ponad 50 kilometrów sieci w szesnastu miejscowościach. Gmina uzyskała na ten cel prawie 40 milionów unijnego dofinansowania. Oczyszczalnia ścieków  nie była remontowana od ponad dwudziestu lat, nie spełnia już unijnych norm, dlatego groziło jej zamknięcie. Teraz będzie nowoczesna i ekologiczna. Remont i rozbudowa obiektu umożliwi również przyjęcie większej ilości ścieków z terenu gminy.  

- Zmodernizowana oczyszczalnia umożliwi usuwanie biogenów, zwiększy się  jej przepustowość co pozwoli podłączyć nowo wybudowane odcinki sieci w szesnastu miejscowościach - mówi Marek Kitliński, prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Bodzentynie.

Wykonawcą robót będzie firma z Warszawy, zadanie może nie być łatwe, ponieważ podczas remontu oczyszczalnia cały czas będzie pracować. Remont potrwa do 2020 roku. Cały projekt zakładający uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Aglomeracji Bodzentyn pochłonie prawie 100 milionów złotych.  Dzięki tej inwestycji dostęp do sieci uzyska ponad 4 tysiące mieszkańców, a gmina zostanie skanalizowana w 80 procentach.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych